Ana Sayfa Ekonomi KOSGEB 2018’de Desteklerini Artıracak!

KOSGEB 2018’de Desteklerini Artıracak!

0

KOSGEB, kendine ait bir işletme sahibi olmak isteyen ya da işletmesini büyütmek isteyenler için sağlamış olduğu desteği, 2018 yılında artırma planları yapıyor.

Küçük ve Orta Gelirli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), kendine ait bir iş yeri sahibi olmak isteyen ya da hali hazırda işletmekte olduğu iş yerini büyütme isteğinde olanlar için sağlamış olduğu destek ve hibe desteklerini 2018 yılı itibari ile artırma planları yapıyor.

KOSGEB Desteklerini Daha Çok Ulaştırabilmek Adına Çalışmalar Yürütecek

Yıllardır hükümet tarafından kendi işini kurmak ya da hali hazırda faaliyetlerini yürütmüş oluğu iş yerini büyütmek isteyen işletmeciler için KOSGEB kredisi gibi destek sağlanıyor. Devletin sağlamış olduğu bu destek programından pek çok işletme sahibi faydalanabiliyor. Fakat konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre KOSGEB, yeni yılda sağlayacağı destek kredilerinde artış yapmak üzere bir takım çalışmalar yürütüyor. KOSGEB tarafından sağlanan düşük faizli ya da faizsiz kredilerde de vatandaşlar için uygun ödeme seçenekleri düzenlenerek mağduriyetlerin en aza indirgenmesi planlanıyor.

Konuya istinaden yapılan açıklamalarda KOSGEB tarafından yürütülen hali hazırda 13 farklı programın mevcut bulunduğu ve faaliyetlerinin yürütüleceği ifade edilirken, ekonomiye katkı sağlamak adına uygulanan girişimcilik destek programları ve krediler için uygulanan faiz oranlarının değiştiği belirtildi. Yine buna benzer programlarda sağlanacak olan kredi desteğinin miktarı ya da hibe dilecek olan kısmının ne kadar olup olmayacağı ile beraber faiz oranlarının değiştiği de açıklandı.

Yine konuya istinaden elde edilen bilgilere göre, KOSGEB 2018 yılında kredi desteklerini artıracak ve söz konusu olan bu desteklerin daha fazla işletmeciye ulaştırılabilmesi adına çeşitli çalışmalar yapacak.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version