Ana SayfaGündemZiraat Bankası'na 600 Milyon Dolarlık Kredi!

Ziraat Bankası’na 600 Milyon Dolarlık Kredi!

-

Ziraat Bankası uluslararası finans kuruluşlarından karşılıklı anlaşmalar gerçekleştirerek hem kaynak çeşitlendirmesi, hem de mevcut kaynakların derinleştirilmesi adına çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük bankası olma ünvanını taşıyan, aynı zamanda bir kamu bankası olan Ziraat Bankası, sahip olduğu kaynakların çeşitlendirilmesi ve mevcut kaynakların da derinleştirilmesi amacı ile, uluslararası finans kuruluşlarının önde gelenleri ile ikili anlaşmalara imza atarak, kaynak temin etmeye devam ediyor.

Bu yılın Mayıs ayında Pekin’de organize edilen Belt and Road Forum’da Chine Development Bank (Çin Kalkınma Bankası) ile birçok alanda iş birliği sağlanması amacı ile niyet mektubu imzalanmıştı. İmzalanan bu niyet mektubu kapsamında toplamda 600 milyon Dolar’a tekabül eden finansman imkânı için 3 yıl vadeli olmak üzere bir kredi anlaşmasına da imza atıldı.

Stratejik Hedeflere Doğru Bir Adım Daha

İmzaların atıldığı anlaşma hakkında değerlendirme ve açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, uygulanmakta olunan kaynakların çeşitliliğinin sağlanması, Ziraat Bankası’nın stratejisi olmak ile birlikte, aynı zamanda yurtdışından temin edilen kaynaklar için de coğrafi çeşitliliğin sağlanmasının, bu çeşitlilik ile farklı ekonomik bölgelerden hem yatırımcıların, hem de kredi kuruluşlarının Ziraat Bankası’na ulaşımının sağlanmasının stratejik hedefler arasında yer aldığını ifade etti.

Kuru, açıklamasında 2017 yılı içerisinde Eurobond ihracı konusunda iki ihraç gerçekleştirdiklerini, Çin de dahil olmak üzere Asya Bölgesi’nden artan bir talep ile karşılaşılmasının işareti olduğunu dile getirdi. Development Bank tarafından sağlanan kredinin hem Ziraat Bankası’na, hem Türkiye bankacılık sektörüne, hem de Türk ekonomisine karşı duyulan güveni teyit ettiğini ifade eden Kuru, Development Bank ile ve Çin’in diğer finans kurumları ile işbirliğinin artarak devam etmesini beklediklerini kaydetti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,393BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler