2017’de Faizi Düşüren Tek Kurum Eximbank!

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Eximbank olarak faizlerde düşüş yapan Türkiye’deki tek finans kuruluşu olduklarını dile getirdi.

Türkiye Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, 2017 yılında Eximbank’ın elde ettiği performans ve bu performansın 2018 yılına dair yansımaları hakkındaki değerlendirmelerini ve öngörülerini paylaştı. 1 Aralık tarihi itibariyle ihracat gerçekleştiren şirketlerin, kur riski yönetimi aşamasında döviz vadeli işlemleri için start verdiklerini ifade eden Yıldırım, Eximbank olarak 2011 yılından bu yana opsiyon işlemleri gerçekleştirdiklerini, bu işlemlerde belirli bir prim ödemesinin yapılması sebebi ile ihracatçıların buna pek sıcak bakmadığını, Forward işlemlerinin opsiyon işlemlerine nazaran daha kolay olduğunu, kâr amacı gütmeden, KOBİ’lere bu hizmeti sunacaklarını ifade etti.

2018 Hedefi Sektörün Yüzde 27’si!

2017 yılı içerisinde özellikle ihracatçılara sağlanan finansman konusunda değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, 2016 yılı içerisinde ihracatçılara hem kredi, hem de sigorta olarak toplamda 33 milyar Dolar’lık destek sunduklarını hatırlatırken, bu rakamın bu yılın Kasım ayı itibariyle 35 milyar Dolar’ı geçtiğini kaydetti. Yıl sonuna kadar hedeflerinin 40 milyar Dolar’a yaklaşmak olduğunu kaydeden Yıldırım, 2018 yılı için belirlenen hedefin de 46 milyar Dolar olduğunu, bu hedefin yaklaşık yüzde 15’lik bir büyümeye tekabül ettiğini, Türkiye’de ihracatın 2016’nın sonu itibariyle yüzde 23’üne, bugün itibariyle de yüzde 25’ine destek sunduklarını kaydetti.

Türk firmaları tarafından gerçekleştirilen ihracatın 2018 yılında yüzde 27’sine destek sunmayı hedeflediklerini dile getiren Yıldırım, bu yıl içerisinde 3,7 milyar Dolarlık kaynak temini gerçekleştirdiklerini, elde edilen fonlar sayesinde maliyetleri aşağı çektiklerini ve bu maliyet düşüşünü de Ağustos ayı itibariyle ihracatçılara yansıttıklarını kaydetti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.