Ana SayfaGündemTSKB’den Sürdürülebilirlik Atölyesi!

TSKB’den Sürdürülebilirlik Atölyesi!

-

TSKB ve TSKB’nin iştiraki olan Sürdürülebilirlik Danışmanlığı Escarus işbirliği ile 6. Sürdürülebilirlik Atölyesi Bilkent Üniversitesi’nde düzenlendi.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ve TSKB’nin iştiraki olan TSK Sürdürülebilirlik Danışmanlığı Escarus ile birlikte bu yıl altıncısı düzenlenen Sürdürülebilirlik Atölyesi, Bilkent Üniversitesi’nde gerçekleşti. 2012 yılından bu yana geçen süreçte her yıl organize edilerek gelenekselleştirilen etkinlikte, geleceğin ‘karar vericileri’ olarak tanımlanan öğrenciler, akademisyenler ve TSKB ve Escarus yöneticileri bir araya geldi.

Etkinliğin bu yılki sürdürülebilirlik maddelerinden bir tanesi “Entegre Düşünme ve Entegre Bakış Açısının Sağladığı Katma Değer” idi. 30 öğrencinin katılım sağladığı atölyede, entegre düşünme ile alakalı birçok çalışma yapısına sahip olan iki şirket değerlendirilirken, öğrenciler tarafından kurgulanan senaryoların çerçevesinde sunumlar da gerçekleştirildi.

Gelecek Sürdürülebilikle Şekillenecek

Atölye hakkında görüşlerini paylaşan TSKB Genel Müdür Yardımcısı Yetkin Kesler, Türkiye’de sürdürülebilirlik alanında bir programı hayata geçiren ilk kurum olduklarını vurgularken, 2012 yılından beri üniversite öğrencilerinde bir farkındalık yaratabilmek adına atölyeler düzenlediklerini, düzenlenen atölyelerde öğrencilerin yöneticiler ile bir araya geldiğini, farklı bakış açıları ile sürdürülebilirliğe yorumlama yaptıklarını ifade etti.

TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı Escarus Genel Müdürü Hülya Kurt ise, sürdürülebilirlik alanında sunulacak katkının bir vizyon meselesi değil, dünyaya karşı duyulan bir borç olduğunu dile getirirken, farklı fikirler ile farklı bakış açıklarına karşı açık düşünce yapısına sahip, bilgi ile değer yaratma eylemini haya geçiren, çözümlerini katma değerli olarak üreten bir sürdürülebilir gelecek inşa eden nesil oluşmasının ana hedef olması gerektiğini kaydetti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,367BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler