Ana SayfaEkonomiBilecik: 4. Sanayi Devrimi Dört Dörtlük Bir Devrim!

Bilecik: 4. Sanayi Devrimi Dört Dörtlük Bir Devrim!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, 2017 yılında en fazla konuşulan konulardan birinin de sanayi olduğunu söyledi.

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılım gösterdiği Türkiye’nin Sanayide Dijital Dönüşüm Yetkinliği konferansında açıklamalarda buluna Bilecik,  dijital dönüşümün hem yazılı hem de görsel basın kanalı ile insanların sürekli olarak gündemlerinde olduğunu, dünyadaki tüm ülkelerinde en önemli stratejik anlamdaki büyümelerinde etkili olan Sanayi 4.0‘ın, dünyanın ekonomik merkezlerinde gündemin sürekli olarak üst sıralarında yer aldığını, yeni yılın gelmesi ile birlikte de teknolojinin üretim süreçleri kapsamında her adımda kullanılan bir sistemin kalp atışlarının duyulduğunu, birinci, ikinci ve üçüncü sanayi devrimlerinde Türkiye’nin dünyada biraz gerisinde kaldığını, ancak artık geç kalınmayacağına inandıklarını söyledi.

  Bilecik: 4. Sanayi Devrimi Dört Dörtlük Bir Devrim!

  4. Sanayi Devrimi’nin dört dörtlük bir devrim olduğunu söyleyen Bilecik, ülkemizdeki dijitalleşme kapsamında farkındalık ile ilgili sorunlarda düşüş meydana geldiğini, bunun ülkemiz için umut verici olduğunu, 4. Sanayi Devrimi konusunu ülke gündeminin ilk sıralarında gördüklerini söyledi.

  Ülkemizin yeni hikayesinin su süreçten geçtiğini söyleyen Bilecik, ekonomik kapsamda da Türkiye’nin yeni bir hikayeye ihtiyacı olduğunu, yapılan çalışmaların büyük bir kısmının Sanayi 4.0’dan geçeceğini söyledi.

  11. Kalkınma Planı hazırlıklarının da sürdüğünü söyleyen Bilecik, ülkemizi 2023 yılına taşıyacak olan Kalkınma Planı’nın merkezinde dijitalleşme olduğunu, sanayinin dijital dönüşümünün tek bir şirket ya da tek bir sektör tarafından tek bir teknoloji ile başarılı olmayacağını, 4. Sanayi Devrimi’nin değer zincirindeki tüm hakların önemli rollerinin bulunduğunu, bu çalışmaların kararlılık ve düzen istediğini söyledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  65TakipçilerTakip Et
  2,234TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  TEB İş İlanları: 2023 Haziran

  TEB iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş şube...

  Akbank İş İlanları: 2023 Haziran (Lise ve Üniversite)

  Akbank İş İlanları… Ramazan boyunca Akbank banka personel alımları için devam ediyor. Şube ağlarını sürekli genişleten bankanın adaylarda aradığı kriterler ise pozisyonlara göre farklılık gösteriyor

  Yapı Kredi 7 Farklı İlde Direkt Satış Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 7 Farklı il için Direkt...

  Akbank 9 Farklı İlde Nakit Operasyon Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Akbank zırhlı araç kullanabilen Nakit Operasyon Yetkilisi eleman alımı yapıyor. Akbank tarafından gerçekleştirilecek olan bu işe alımlar ile ilgili bütün detayları haberimizde bulabilirsiniz.

  Emekli ve Memurlar için Maaş Zam Oranları Belli Olmaya Başladı!

  Emekli ve memurlar için maaş zam oranlarının açıklanmasında geri sayım başladı. Türkiye İstatistik Kurumu...

  Kuveyt Türk Arapça Bilen Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Alımları Yapıyor!

  1989 yılında kurulmuş olan Kuveyt Türk, her geçen gün artan performansı ve genişleyen şube...