Ana SayfaEkonomiBilecik: 4. Sanayi Devrimi Dört Dörtlük Bir Devrim!

Bilecik: 4. Sanayi Devrimi Dört Dörtlük Bir Devrim!
B

-

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, 2017 yılında en fazla konuşulan konulardan birinin de sanayi olduğunu söyledi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılım gösterdiği Türkiye’nin Sanayide Dijital Dönüşüm Yetkinliği konferansında açıklamalarda buluna Bilecik,  dijital dönüşümün hem yazılı hem de görsel basın kanalı ile insanların sürekli olarak gündemlerinde olduğunu, dünyadaki tüm ülkelerinde en önemli stratejik anlamdaki büyümelerinde etkili olan Sanayi 4.0‘ın, dünyanın ekonomik merkezlerinde gündemin sürekli olarak üst sıralarında yer aldığını, yeni yılın gelmesi ile birlikte de teknolojinin üretim süreçleri kapsamında her adımda kullanılan bir sistemin kalp atışlarının duyulduğunu, birinci, ikinci ve üçüncü sanayi devrimlerinde Türkiye’nin dünyada biraz gerisinde kaldığını, ancak artık geç kalınmayacağına inandıklarını söyledi.

Bilecik: 4. Sanayi Devrimi Dört Dörtlük Bir Devrim!

4. Sanayi Devrimi’nin dört dörtlük bir devrim olduğunu söyleyen Bilecik, ülkemizdeki dijitalleşme kapsamında farkındalık ile ilgili sorunlarda düşüş meydana geldiğini, bunun ülkemiz için umut verici olduğunu, 4. Sanayi Devrimi konusunu ülke gündeminin ilk sıralarında gördüklerini söyledi.

Ülkemizin yeni hikayesinin su süreçten geçtiğini söyleyen Bilecik, ekonomik kapsamda da Türkiye’nin yeni bir hikayeye ihtiyacı olduğunu, yapılan çalışmaların büyük bir kısmının Sanayi 4.0’dan geçeceğini söyledi.

11. Kalkınma Planı hazırlıklarının da sürdüğünü söyleyen Bilecik, ülkemizi 2023 yılına taşıyacak olan Kalkınma Planı’nın merkezinde dijitalleşme olduğunu, sanayinin dijital dönüşümünün tek bir şirket ya da tek bir sektör tarafından tek bir teknoloji ile başarılı olmayacağını, 4. Sanayi Devrimi’nin değer zincirindeki tüm hakların önemli rollerinin bulunduğunu, bu çalışmaların kararlılık ve düzen istediğini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol