Trafikteki Sigortasız Araç Sayısı Arttı! Devlet 256 Milyon TL Ödeme Yaptı!

Google Haberlere Abone Ol:

Trafikteki araç sayısı 22 milyonun üzerine çıktı. Zorunlu trafik sigortası olan araç sayısı 14,1 milyon olurken, kaskolu araç sayısı ise 4,4 milyonda kaldı. 2016’ya oranla sigortası olmayan araç sayısından ise 1,6 milyonluk artış söz konusu oldu.

Trafiğe çıkan araç sayısı her geçen artış gösteriyor. Ancak bu artışa rağmen trafik sigortası olmayan araç sayısı günden güne düşüyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, geçen yılın kasım dönemindeki araç sayısı 21 milyon. Bu yılın aynı döneminde bu rakam 22 milyonun üzerine çıktı. Fakat trafik sigortası olan araç sayısı 14,8 milyondan 14,1 milyona kadar düşüş gösterdi. Trafik sigortası olmayan araç sayısı ise 7,9 milyona çıktı. Yani trafikteki araçların toplamının yüzde 35’inde sigorta yok. Sigortalılık oranının en fazla düşüş gösterdiği araç grupları içinde ise otomobil, otobüs ve kamyonet yer aldı.

Devlet Güvence Hesabından 256 Milyon TL Ödeme Yaptı!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Online sigorta satış platformu Koalay’ın Ülke Yöneticisi Bradley Du Chenne,  sigortasız araç sayısında artışın nedeni olarak trafik sigortası fiyatlarının son zamanlarda artması olduğunu söyledi. En son yapılan MTV zammı sonrasında trafikteki sigortası olmayan araç sayısında geçen yıla göre 1,6 milyonluk artış meydana geldiğini söyleyen Bradley Du Chenne, bu artış ile birlikte rakamın 7,9 milyona çıktığını, trafikteki kaskolu araç sayısının ise yüzde 22’ye tekabül ettiğini söyledi. Türkiye’de meydana gelen kazaların yüzde 84’lük kısmının maddi hasar ile sonuçlandığı varsayıldığı zaman trafik sigortası ve kasko olmadan yola çıkmanın önemli ölçütte finansal sonuçlar doğurabileceğini söyleyen Bradley Du Chenne, sigortasız araçların yapmış oldukları kazalarda zarar gören vatandaşların sigorta güvencesinden yararlanamaması ve bedeni zararların giderilmesi kapsamında devletin Güvence Hesabında bu yıl 265 milyon TL ödeme yaptığını, söz konusu ödemenin ise sigortası olmayan araç sahibinin kusurlu bulunması halinde o kişiden alındığını söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…