Ana SayfaGündemÖSYM'den Müjde! 4 Yabancı Dilde e-Sınav!

ÖSYM’den Müjde! 4 Yabancı Dilde e-Sınav!

-

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yabancı dilde 23 farklı dilde sınav hizmeti sağlandığını, yalnızca Rusça, Almanca, İngilizce, Arapça ve Fransızca dilleri için 1 yılda 2 kez Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) düzenlendiğini anımsattı.

2018’de 4 Dil Daha!

Yabancı diller içinde İngilizce için 1 senede 10 kez elektronik sınav hizmeti (e-YDS) yapıldığını ifade eden Özer, Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yeni aldığı kararlar ile gelecek yıldan itibaren Rusça, Arapça, Almanca ve Fransızca dilleri için de yapılan 2 sınava ek olarak yılda 1 kez elektronik sınav yapılacağını söyledi.

Özer: Talep Olursa Sınav Sayılarını 2019’da Artıracağız!

ÖSYM’nin sunmuş olduğu hizmetlerin  önemli bir kısmının da yabancı dil sınavlarından meydana geldiğini söyleyen Özer, yabancı dil sınav hizmetlerinin artırmak için bu konunun masaya yatırıldığını, ilk aşamada 1 yılda gerçekleştirilen 2 defa yapılan İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça olmak üzere 5 dilde sınav hizmetinin çeşitliğinin artırılmasını istediklerini, şuanda mevcut durumda yalnızca İngilizce için elektronik sınav hizmeti sunabildiklerini, bu kapsamda da gelecek yıldan itibaren diğer 4 farklı yabancı dil için de senede 1 kez olmak şartı ile elektronik sınav hizmetinin verileceğini, talep olması halinde de söz konusu yabancı diller için sınav sayılarının artıracaklarını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler