Ana Sayfa Gündem Düzenleme Geldi! O Burslara Artık Yılda 3 Kere Başvuru Yapılacak!

Düzenleme Geldi! O Burslara Artık Yılda 3 Kere Başvuru Yapılacak!

-

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Türkiye Bursları ile ilgili müjdeli haber verdi.

Yeni yılda öğrencilerin söz konusu burslara 3 kere başvuru yapma hakları bulunacak.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’ndan gelen bilgilere göre, bazı ülkelerde eğitim dönemlerinin daha erken sona erdiği, bu sebeple de adayların Türkiye Bursları başvuruları için uzun bir süre beklemek zorunda kaldıkları, bunun neticesinde de öğrencilerin kariyer planlamalarının çok fazla etkilendiği açıklandı. Bunun gibi problemlerinin önüne geçebilmek adına Başkanlık, uluslararası öğrencilerin ülkemizdeki burslu olarak yükseköğrenim almalarına imkanı tanıyan Türkiye Burslarını, küresel eğitim ve öğretim dönemlerini baza alarak tekrardan düzenlemeye gitti.

Burslara 3 Dönem Başvuru Yapılabilinecek!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın açıklamasına göre 2018 Türkiye Burs başvuruları artık 3 dönem olacak.

2. Başvurular 5 Şubatta Başlıyor!

Bu kapsamda Türkiye Burslarının ilk dönem başvuruları 30 Kasım 2017 tarihinde sona erdi. Burs başvurularının sonuçları ise 15 Şubat 218’de ilan edilecek. Türkiye Burslarının ikinci dönem başvuruları ise 5 Şubat 2018 ile 5 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İkinci dönem burs başvurularının sonuçları ise 15 Mayıs 2018’de açıklanacak.

Üçüncü dönem burs başvuruları ise 16 Nisan 2018 ile 14 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacak. Bu başvurunun sonuçları ise 24 Temmuz 2018’de ilan edilecek.

Yeni takvim ile bu yıl içinde 163 farklı ülkeden yaklaşık olarak 107 bin başvuru talebi gelen Türkiye Bursları için yeni yılda çok daha fazla talep gelmesi beklenmekte.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,415BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,420TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler