Ana SayfaGündemBakandan Taşeron Açıklaması!

Bakandan Taşeron Açıklaması!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron kadrosu düzenlemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  Bakan Sarıeroğlu: Sınava Hazırlık Kitapları Almayın, Kurslar Gitmeyin!

  Kamuda 450 bin işçinin kadroya alınacağını aktaran Bakan Sarıeroğlu, taşeron sınavları ile ilgili detayları açıkladı. Söz konusu kişilerin yıllardır çalışma performanslarını yeterli seviyede ispat ettiklerini söyleyen Bakan Sarıeroğlu, işçilerin yıllardır çalıştıklarını, taşeronlar ile ilgili sınav hazırlık kitaplarının hazırlandığını, bu kapsamda kursların açılmaya başlandığını, ancak kişilerin buralara asla gitmemeleri gerektiğini, kitap ya da kurslar ile ilgili herhangi bir durumun söz konusu olmadığını, vatandaşların zaten kendilerini ispat ettiklerini söyledi.

  Şuanda mevcut durumda belediyelerde personel olarak çalıştırmaya dayalı hizmet alımına ilişkin olarak çalışanlarının tümünün belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi kadrolarına alındığını söyleyen Bakan Sarıeroğlu, ancak park, temizlik, çöp, bahçe işçileri kapsamında birli kirliliklerinin bulunduğunu, söz konusu işçilerin bu kapsamda yer almadığını, o alanda da çalışma içinde bulunduklarını,  hizmet alımlarının tümünü, personel alım kriteri bulundurmadan, bahçe, park ve tüm temizlik ile ilgili ihaleleri artık belediyelerde ortadan kaldırdıklarını, tümünün belediyelerin iktisadi teşekkülerinde gerçekleşeceğini söyledi.

  Sözleşmeleri askıda olanlar, doğum izni için ayrılanlar, askerde olanlar yahut sağlık raporları ile belli bir süre çalışma alanlarından uzak olanlarında da uygulama kapsamı içinde olduğunu söyleyen Bakan Sarıeroğlu, şuanda askerde olanların haklarının baki olduğunu söyledi.

  Mevcut durumda sendikalı vatandaşların bulunduğunu söyleyen Bakan Sarıeroğlu, toplu sözleşme yapılmış süreçlerin olduğunu, kendilerinin aynı şekilde devam edeceklerini, 52 günlük olmak üzere ek tediye artışının olacağını,  senelik bazda brüt olarak 4.621 TL ancak asgari ücret değiştiği zaman bunun da değişeceğini söyledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,239TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

  Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.