Ana Sayfa Gündem Bakandan Taşeron Açıklaması!

Bakandan Taşeron Açıklaması!

-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron kadrosu düzenlemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Sarıeroğlu: Sınava Hazırlık Kitapları Almayın, Kurslar Gitmeyin!

Kamuda 450 bin işçinin kadroya alınacağını aktaran Bakan Sarıeroğlu, taşeron sınavları ile ilgili detayları açıkladı. Söz konusu kişilerin yıllardır çalışma performanslarını yeterli seviyede ispat ettiklerini söyleyen Bakan Sarıeroğlu, işçilerin yıllardır çalıştıklarını, taşeronlar ile ilgili sınav hazırlık kitaplarının hazırlandığını, bu kapsamda kursların açılmaya başlandığını, ancak kişilerin buralara asla gitmemeleri gerektiğini, kitap ya da kurslar ile ilgili herhangi bir durumun söz konusu olmadığını, vatandaşların zaten kendilerini ispat ettiklerini söyledi.

Şuanda mevcut durumda belediyelerde personel olarak çalıştırmaya dayalı hizmet alımına ilişkin olarak çalışanlarının tümünün belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi kadrolarına alındığını söyleyen Bakan Sarıeroğlu, ancak park, temizlik, çöp, bahçe işçileri kapsamında birli kirliliklerinin bulunduğunu, söz konusu işçilerin bu kapsamda yer almadığını, o alanda da çalışma içinde bulunduklarını,  hizmet alımlarının tümünü, personel alım kriteri bulundurmadan, bahçe, park ve tüm temizlik ile ilgili ihaleleri artık belediyelerde ortadan kaldırdıklarını, tümünün belediyelerin iktisadi teşekkülerinde gerçekleşeceğini söyledi.

Sözleşmeleri askıda olanlar, doğum izni için ayrılanlar, askerde olanlar yahut sağlık raporları ile belli bir süre çalışma alanlarından uzak olanlarında da uygulama kapsamı içinde olduğunu söyleyen Bakan Sarıeroğlu, şuanda askerde olanların haklarının baki olduğunu söyledi.

Mevcut durumda sendikalı vatandaşların bulunduğunu söyleyen Bakan Sarıeroğlu, toplu sözleşme yapılmış süreçlerin olduğunu, kendilerinin aynı şekilde devam edeceklerini, 52 günlük olmak üzere ek tediye artışının olacağını,  senelik bazda brüt olarak 4.621 TL ancak asgari ücret değiştiği zaman bunun da değişeceğini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,418BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,419TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler