Ana SayfaEkonomiİhracatta 2018’de Rekor Kırma Hedefi!

İhracatta 2018’de Rekor Kırma Hedefi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, önümüzdeki yıl içerisinde Orta Vadeli Program (OVP) kapsamındaki ihracat hedefi 169 milyar Dolar’ı aşmayı hedeflediklerini aktardı.

2018 ila 2020 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program’da Türkiye’nin 2018 yılı içerisinde elde edeceği ihracat rakamı hedefi 169 milyar Dolar olarak açıklanmıştı. Gelecek yıl hakkında öngörülerini belirten TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2018’de hedef olan 169 milyar Dolar seviyesinin aşılacağına inanıldığını, bu yılın hem ihracat, hem de istikrar alanlarında önemli bir atılım yılı olacağını ifade etti.

2017 yılı içerisinde ihracat alanında talep edilen desteklerin birçoğu için kabul oyu kullanılıp yürürlüğe sokulduğunu hatırlatan Büyükekşi, verilen desteklerin ihracat için can suyu olduğuna değinirken, dünya ekonomisinde yaşanan toparlanmanın da ihracata yansıdığına vurgu yaptı.

TTM’ler 2018’de Çoğalacak!

Açıklamasında Türkiye’nin 2017’de Türkiye Ticaret Merkezleri (TTM) Projesi’ni hayata geçirdiklerini hatırlatan Büyükekşi, 2017 yılında 28 farklı ülkeye ticaret heyeti gönderdiklerini, aralarında Afrika, Uzak Doğu, Orta Doğu, Avrupa gibi bölgelerin yer aldığı birçok ülkeye ihracatçıların ulaştırıldığını belirtirken, 2018 yılı içerisinde Şili, Japonya, Ukrayna gibi en az 30 farklı ülkeye tekrar ticaret heyeti organize etmeyi planladıklarını bildirdi.

İhracatçılara pazar hakkında bilgi verilmesini kapsayan ROTA programlarına gelecek yıl içerisinde de devam edileceğini ifade eden Büyükekşi, 2017 yılında 9 ülke için bilgi paylaşımın yapıldığını, gelecek yıl itibariyle en az 10 ülkenin daha detaylandırılacağını ifade etti. Yine 2017 yılı içerisinde Tahran’da, New York’ta, Chicago’da, Dubai’de Türkiye Ticaret Merkezleri’nin açıldığını hatırlatan Büyükekşi, 2018 yılı içerisinde İngiltere’de, Japonya’da, Endonezya’da yeni TTM’lerin açılacağını, aynı zamanda ABD’ye Miami ve New York olmak üzere yeni TTM’lerin ekleneceğini ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...