Ana SayfaDiğer İş İlanlarıDışişleri Bakanlığı KPSS’siz Personel Alımı Yapacak!

Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz Personel Alımı Yapacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Dışişleri Bakanlığı, bakanlık bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS şartı aramadan personel alımı gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklanan personel alımı ilanına göre, bakanlık tarafından KPSS şartı olmadan sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Adayların bakanlık bünyesinde sekreter kadrosunda istihdam edilmesi beklenirken, istihdam edilecek olan adaylar Dışişleri Bakanlığı Prag Büyükelçiliği’nde görevlendirilecek.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan personel alım ilanında, T.C. Prag Büyükelçiliği’nde açık bulunan sekreter kadrosu için KPSS şartı olmadan personel alımı yapılacağı belirtiliyor. Adayların sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmalarını önemseyen kurum, en az lise ya da dengi okullardan mezun olunmuş olunmasına, T.C. vatandaşı olmalarına, yüz karartıcı herhangi bir suç işlenmemiş olmasına, kamu haklarından yoksun olunmamasına önem veriyor.

Erkek adaylar için askerlik görevinin yapılmış olmasına ya da yapılmış sayılmasına önem veren Bakanlık, Prag Büyükelçiliği’nde istihdam edilecek sözleşmeli sekreterlerin çok iyi derecede Türkçe ve Çekçe bilmelerine, bilgisayar ve daktilo kullanabilmelerine önem veriyor.

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu

Dışişleri Bakanlığı tarafından istihdam edilecek olan sözleşmeli personellerin, 25 Aralık 2017 tarihinde başlayan iş başvurusu sürecinde, talep edilen belgeleri Prag’da yer alan T.C. Prag Büyükelçiliği’ne şahsen ya da posta yolu ile 17 Ocak 2018 tarihli mesai bitimine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Yapılacak olan başvuru sonrasında adaylar 31 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da T.C. Prag Büyükelçiliği’nde yazılı yeterlilik sınavına tabii tutulacaklar. Sınavda Türkçe’den Çekçe’ye, Çekçe’den Türkçe’ye, Türkçe kompozisyon ve matematik alanlarından sorumlu tutulacak olan adaylar, başvuru aşamalarında özgeçmişlerini, başvuru dilekçelerini, pasaportlarının aslını ve onaylı suretlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, son mezun olunan okuldan alınan diplomaları, erkekler için kesin terhis belgesi ya da askerlik ile ilişiği olmadığına dair belgelerini, vesikalık fotoğraflarını göndermeleri gerekiyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.