Ana SayfaDiğer İş İlanlarıDışişleri Bakanlığı KPSS’siz Personel Alımı Yapacak!

Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz Personel Alımı Yapacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Dışişleri Bakanlığı, bakanlık bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS şartı aramadan personel alımı gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklanan personel alımı ilanına göre, bakanlık tarafından KPSS şartı olmadan sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Adayların bakanlık bünyesinde sekreter kadrosunda istihdam edilmesi beklenirken, istihdam edilecek olan adaylar Dışişleri Bakanlığı Prag Büyükelçiliği’nde görevlendirilecek.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan personel alım ilanında, T.C. Prag Büyükelçiliği’nde açık bulunan sekreter kadrosu için KPSS şartı olmadan personel alımı yapılacağı belirtiliyor. Adayların sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmalarını önemseyen kurum, en az lise ya da dengi okullardan mezun olunmuş olunmasına, T.C. vatandaşı olmalarına, yüz karartıcı herhangi bir suç işlenmemiş olmasına, kamu haklarından yoksun olunmamasına önem veriyor.

Erkek adaylar için askerlik görevinin yapılmış olmasına ya da yapılmış sayılmasına önem veren Bakanlık, Prag Büyükelçiliği’nde istihdam edilecek sözleşmeli sekreterlerin çok iyi derecede Türkçe ve Çekçe bilmelerine, bilgisayar ve daktilo kullanabilmelerine önem veriyor.

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu

Dışişleri Bakanlığı tarafından istihdam edilecek olan sözleşmeli personellerin, 25 Aralık 2017 tarihinde başlayan iş başvurusu sürecinde, talep edilen belgeleri Prag’da yer alan T.C. Prag Büyükelçiliği’ne şahsen ya da posta yolu ile 17 Ocak 2018 tarihli mesai bitimine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Yapılacak olan başvuru sonrasında adaylar 31 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da T.C. Prag Büyükelçiliği’nde yazılı yeterlilik sınavına tabii tutulacaklar. Sınavda Türkçe’den Çekçe’ye, Çekçe’den Türkçe’ye, Türkçe kompozisyon ve matematik alanlarından sorumlu tutulacak olan adaylar, başvuru aşamalarında özgeçmişlerini, başvuru dilekçelerini, pasaportlarının aslını ve onaylı suretlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, son mezun olunan okuldan alınan diplomaları, erkekler için kesin terhis belgesi ya da askerlik ile ilişiği olmadığına dair belgelerini, vesikalık fotoğraflarını göndermeleri gerekiyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.