Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Değişimi!

0

Yapı Kredi Bankası yönetiminde görev değişikliği olacak! Bankanın Yönetim Murahhas Üye ve Genel Müdürlük faaliyetlerini yürüten Faik Açıkalın görevini 15 Ocak 2018’de Gökhan Erün’e devredecek.

Faik Açıkalın konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapı Kredi Murahhas Üyelik ve Genel Müdürlük görevlerinden 29 Aralık 2017 tarihi itibari ile emekliye ayrılacağını söyleyen Açıkalın, 15 Ocak 2018 tarihi itibari ile kendi görevlerini devam ettirecek ismi Gökhan Erün olduğunu söyledi.

Yapı Kredi Bankası’ndan Açıklama…

Bankadan yapılan açıklamalara göre, 2009 yılının Mayıs döneminden bugüne kadar bankanın Murahhas Üye ve Genel Müdürlük görevini Faik Açıkalın’ın yaptığını, ancak kendisini artık emekliye ayılmak istediğini söylediğini, bu nedenle de yeni yılın ocak ayında söz konusu görev için Gökhan Erün’ün başlayacağını söyledi.

Gökhan Erün’ün yeni grevine atanması, ilgili kurumlardan alınacak onay sonrasında yürürlüğe girecek. Erün görevini devralana kadar ise söz konusu faaliyetler için bankanın Murahhas Üye ve Genel Müdür Vekili Niccolò Ubertalli yer alacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yapı Kredi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, bankanın son dönemlerde güçlü finansal performansı gösterdiğini, bunun yanı sıra aynı zamanda da dijital alanda önemli ölçüde yatırımlar yapıldığını, bunların faaliyete geçirildiğimi, bankanın yenilikçi çalışmalarda bulunduğunu, ülkede dijital bankacılığa yön gösteren uygulamalar geliştirildiğini söyledi.

Uzun dönendir bankada yürütmüş olduğu başarılı çalışmaları ile liderliği için Faik Açıkalın’a teşekkürlerini ileten Koç, Açıkalın’ın yerine göreve atanacak olan Gökhan Erün’ün de sektörde uzun dönemli deneyiminin olduğunu, bu nedenle de Yapı Kredi Bankası’nı daha büyü başarılara taşıyacağına, Türkiye ekonomisine sağlanan katkıyı artıracağına inandığını söyledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın