Kuveyt Türk Katılım Bankası Bilgi Güvenliği Analisti Personel Alımı Yapacak!

Kuveyt Türk Katılım Bankası Bilgi Güvenliği Analisti Personel Alımı Yapacak! Detaylar İçin...

0
Kuveyt Türk Katılım Bankası Bilgi Güvenliği Analisti Personel Alımı Yapacak!

Kuveyt Türk Katılım Bankası banka personel alımları ile işe alacağı yeni personelleri Bilgi Güvenliği Analisti olarak görevlendireceğini bildirdi.

Kuveyt Türk Banka Personel Alımları

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul ve Kocaeli illerinde boş olan bilgi güvenliği analisti kadrosu için banka personeli alımı yapacağını duyurdu. Banka tarafından duyurulan personel alım ilanında adayların;

  • Bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da ilgili bölümlerden mezun olması,
  • İnternet bankacılığı, mobil bankacılık uygulamaları konularında ve güvenlik riskleri hakkında bilgi sahibi ve bu konularda en az dört yıllık deneyimi olması,
  • Yazılım geliştirme süreçlerinde ve güvenlik altyapı sistemlerinde görev almış oması,
  • Bankacılık sektörünün tabi olduğu BT ile ilişkili kanunlar ve mevzuatla ilgili konulara hakim olması,
  • Bilgi Güvenliği yönetişimi konularında bilgisi olması (ISO27001, CobiT, PCI, vb.)
  • Bilgi Güvenliği Çözümleri (kriptografi, kriptografik anahar yönetimi, SSL/TLS, IPSec, Authentication, Authorizatoin) hakkında bilgisi olması,
  • Dağıtık sistemler güvenliği konusunda da bilgisinin olması gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Denizbank İş İlanları: Eylül 2022 (Deneyimli-Deneyimsiz)

Bilgi Güvenliği Analistinin Görevleri Nelerdir?

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından istihdam edilecek bilgi güvenliği analistlerinin bilgi, uygulama, altyapı varlıkları ve BT projeleri için bilgi güvenliği ihtiyaçlarını belirlemek amacı ile güvenlik analizlerinin yapılmasını talep ediyor.

Banka aynı zamanda BT güvenlik alt yapısı tasarımlarına destek olacak, güvenlik testlerinin hem planlanmasını, hem de koordinasyonunu gerçekleştirecek, izleme ve gözden geçirme çalışmalarını düzenli olarak yapacak, güvenlik durumunu ölçümleyecek bilgi güvenliği analisti alımı yapacak.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul ve Kocaeli illeri için alımı gerçekleşecek Bilgi Güvenliği Analist adaylarının son başvuru tarihi 11 Mart 2020 Çarşamba günü olarak bildirilmiştir. Belirlenen tarih banka tarafından değiştirilebilir.

Bu iş ilanı ilk olarak kariyer.net’te yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.kariyer.net/is-ilani/kuveyt-turk-katilim-bankasi-a-s-bilgi-guvenligi-analisti-2443606
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın