Bankacılık Sektörü Kulislerinde Görev Değişimleri Yaşanıyor!

0

Bankacılık sektörünün kulisleri, son günlerde 2018’de yapılacak görev değişiklikleri ile çalkalanıyor. Garanti Bankası’ndan Yapı Kredi Bankası’na transfer olan Gökhan Erün’den boşalan koltuğa, yeni bir isim atandı.

Garanti Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevi için Ebru Dildar Edin’in atandığı ifade edildi. Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü görevine transfer olan Gökhan Erün’den boşalan koltuğa Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcılığı ve Kurumsal bankacılık, Proje Finansmanı ve Hazine bölümüne, bankanın Proje Finansmanından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin’in getirildiği belirtildi.

Banka İçi Atama Yapıldı

Garanti Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a yapılan açıklamada, bankanın Genel Müdür Vekili ve Kurumsal Bankacılık ve Hazine Birimlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün’ün 15 Ocak 2018 tarihinde görevinden ayrılacağına yer verildi. Erün’ün görevinden ayrılması sonrasında yasal süreçlerin tamamlanması ile birlikte Garanti Bankası Proje Finansmanından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin’in Kurumsal Bankacılık, Proje Finansmanı ve Hazine’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine başlayacağı ifadelerine yer verildi.

Açıkalın Emekli Oluyor

Garanti Bankası’nın genel müdür yardımcılığı görevinden Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü’ne atanmak amacı ile ayrılan Gökhan Erün, 29 Aralık 2017 tarihinde emekli olacak olan Yapı Kredi Bankası Yönetim Murahhas Üyesi ve Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Faik Açıkalın’dan görevi teslim alacak. Açıkalın, 29 Aralık tarihinde emekli olur iken, 15 Ocak 2018 tarihinde görevini Gökhan Erün’e teslim edecek.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın