En Az Lise Mezunu 1444 Büro Memuru Alınacak!

0

Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) vasıtası ile farklı alanlarda bin 444 kişilik büro memuru alımı gerçekleştirilecek.

Aralarında hem kamu kurumlarının, hem de özel sektör şirketlerinin yer aldığı birçok yer tarafından Türkiye genelinde en az lise mezunu tam bin 444 kişilik personel ve işçi alımı gerçekleştirilecek.

Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) hem özel sektör şirketleri, hem de kamu kurumları için boş pozisyonlarının dolması amacıyla bin 444 kişilik personel alımı gerçekleştirileceğini duyurdu. Birçok farklı kriter ve şarta göre istihdam edilecek olan personeller için genel şartlar ve detaylar ise kuruma göre şekilleniyor.

İŞKUR tarafından istihdam edilecek olan büro memuru personel alım ilamları; genel büro memuru, dış ticaret büro memuru ve idari işler büro memuru olmak üzere 3 ana başlık alanında toplanıyor.

Hangi Alanda Kaç Kişi İşe Alınacak?

Dış ticaret alanında çalışmak üzere açılan büro memuru alımlarında toplamda 4 ilan yer alırken, idari işler alanında istihdam edilmek üzere istihdam edilecek büro memuru sayısının ise iki kişi olduğu belirtiliyor. Alımın yapılacağı en kalabalık alan ise Türkiye genelinde bin 138 kişinin istihdam edileceği genel büro memuru kadrosu yer alıyor.

Büro Memurluğu İş Başvurusu Detayları

İŞKUR vasıtası ile personel alım gerçekleştirecek olan kamu kurumları ve özel sektör firmalarının aradığı şartlar arasında en az lise mezunu olunmuş olması, 18 yaşından büyük olunması yer alıyor. Firmalar ve kurumlar, kendi tercihlerine göre belirli bir yaş aralığı belirtirken, askerlik durumunun tamamlanmış ya da muaf olunması da genel şartlar arasında yer alıyor.

Büro memurluğu iş başvurusu yapacak olan personel adaylarının düzgün bir diksiyona sahip olmalarını, MS Office programlarını etkin bir şekilde kullanmalarını, yoğun bir tempoda çalışmayı kabul etmelerini önemseyen kurum ve kuruluşlar, adayların istihdam edilecekleri kurum ve kuruluşlara göre bazı özel şartlara sahip olmalarını da önemsiyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın