Çalık: Aktif Bank Büyük Yatırımlar Yaptı! Yatırımlar ve Büyüme Devam Edecek!

Google Haberlere Abone Ol:

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, 2017 ile ilgili değerlendirmelerini ve 2018’e ait öngörülerini açıkladı.

2017 yılında global belirsizlikler ile jeopolitik risklerin çok fazla konuşulduğunu söyleyen Çalık,  geçen yılki tüm belirsizlik ve dalgalanmalara rağmen yatırım yapmayı sürdüklerini, faaliyette bulundukları tüm alanda ve coğrafyada kalıcı değer oluşturmaya devam ettiklerini, 2017 yılındaki konsolide ciro beklentilerinin 3,5 milyar dolar seviyesinde olduğunu, söz konusu dolar bazında 2016 yılı ile kıyaslama yapıldığı zaman yaklaşık olarak yüzde 25 oranında büyüme meydana geldiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Enerji sektörü ile inşaat sektöründe yüklenicilik yaptıkları projelerde gelecek dönemlerde bitirecekleri kısımların 1,3 milyar dolar seviyesinde olduğunu söyleyen Çalık, ilerleyen 3 yıllık dönemde sadece bu iki sektörde faaliyete geçirecekleri projelerin toplam büyüklüğünün 6 milyar dolar seviyesinde olduğunu, bu sektörlerin yanı sıra aynı zamanda da madencilik, finans, tekstil ve telekom sektörlerinde de projelerinin devam ettiğini, ilerleyen dönemlerdeki hedeflerinin tüm sektörlerde yaptıkları yatırımları hız kesmeden devam ettirme, müşteri memnuniyetini ilk sırada tutarak proje ve işleri büyütmek olduğunu söyledi.

Çalık Holding olarak 2017 yılının ocak ile eki ayları arasında 150 milyon dolar seviyesinde yatırım yaptıklarını söyleyen Çalık, gelecek dönem içinde hem yurt dışı hem de yurt içindeki yatırımlarına devam edeceklerini, enerji, madencilik, tekstil ve inşaat sektörlerinin yatırım için önemli sektörler arasında yer aldığını, yatırım felsefesi kapsamında insan hayatına değer katan tüm yatırımları değerlendirdiklerini söyledi.

Aktif Bank Büyük Yatırımlar Yaptı!

Finans sektöründe faaliyet gösteren şirketleri Aktif Bank’ın 2017 yılında büyümesini sürdürdüğünü söyleyen Çalık, dijital bankacılık alanında büyük yatırımlar yaptıklarını, perakende bankacılık sektöründe tüm stratejilerinin mobil bankacılık, web siteleri ile beraber tüm diğer dijital platformlar üzerine kurgulandığını, mevcut durumda yüzde 100 dijital ortamda hem kaynak toplama kapsamında hem kredi vermek hem de kartlı ödeme sistemlerine erişim kapsamında tek banka olduklarını,  Aktif Bank’ın ihtiyaç kredisi pazarında 1 senede toplamda yüzde 19 oranında büyüme gösterdiğini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.