FED’in 2018’de İki Defa Faiz Artırması Bekleniyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Amerika Merkez Bankası’nın Philadelphia Şubesi’nin bakanı olan Patrich Harker, FED’in 2018 yılında gerçekleştireceği faiz artırımları hakkında öngörülerini paylaştı. Harker, FED’in bu yıl iki defa faiz artırımı gerçekleştirmesi görüşünde olduğunu belirtti.

Amerikan Ekonomi Derneği tarafından düzenlenen toplantıda konuşma yapan ABD Merkez Bankası (Fed) Philadelphia Şubesi Başkanı Patrick Harker, hem Amerika ekonomisini değerlendirdi, hem de FED tarafından 2018’de alınması planlanan faiz kararını değerlendirdi.

Harker tarafından yapılan değerlendirmelerde FED tarafından belirlenmiş olan yüzde 2’nin altında seyreden enflasyonda yaşanan zayıflığın devam etmesi halinde Amerika ekonomisi için ciddi bir sorunun habercisi olacağı ifade edilirken, enflasyon hedefinin gerçekleştirilebilmesi için 2018 yılında iki faiz artışının uygun olacağı görüşünde olduğunu belirtti. Amerika’da enflasyonun şu anda yüzde 1,8 seviyesinde olduğunu ifade eden Harker, 2019 yılında enflasyonun yüzde 2’nin üzerine çıktıktan sonra tekrar düşüşe geçmesini beklediğini ifade etti.

Enflasyonun Yüzde 2’nin Üzerinde Kalması Gerek!

Enflasyonun kısa bir süreliğine değil, orta bir süre ile yüzde 2 seviyesinin üzerinde kalmasının Amerikan ekonomisinin faydasına olacağı değerlendirmesinde bulunan Harker, 2018 yılında ülke ekonomisinin yüzde 2,5’ten biraz daha fazla büyüme beklediğini belirtti.

Harker tarafından yapılan açıklamalara FED yetklisi ve St.Louis Fed Başkanı James Bullard’dan da destek geldi. Bullard tarafından bir TV kanalına yapılan açıklamada geride kalan 2 yıllık süreçte Amerika’da enflasyon hedefi için hiçbir ilerlemenin kaydedilemediği ifade edilirken, enflasyonun hareketi için bekleyip görmekten yana tercih kullanacağı belirtildi.

FED tarafından yapılan son açıklamada ise 2018 yılında 25 baz puanlık 3 defa faiz artışı yapılacağı belirtilmişti. İlk faiz artışı toplantısının 30-31 Ocak’ta düzenlenmesi beklenirken, açıklamalarda bulunan Harker ve Bullard’ın bu yıl bir oy hakkı bulunmuyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…