Ana SayfaGündemVakıf Katılım Teknoloji Yatırımlarını Artıracak!

Vakıf Katılım Teknoloji Yatırımlarını Artıracak!

-

Vakıf Katılım Bankası, 2017 yılında yaklaşık 30 milyon Türk Lirası tutarında teknoloji yatırımı yaptı.

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, 2016 yılında bankanın aktif büyüklüğünü yüzde 124 oranında büyüttüklerini, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde 10,5 milyar Türk Lirası seviyesindeki bir aktif büyüklüğe ulaşıp, aynı dönemde 8,4 milyar Türk Lirası tutarında fon toplayarak, reel sektöre de 9,8 milyar Türk Lirası tutarında finansman desteği sunduklarını ifade etti.

2017 yılında 30 farklı şehirde 58 adet şube sayısına ulaştıklarını ifade eden Göktaş, ödeme sistemleri alanında kredi kartı için pilot denemelere başladıklarını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi unvanı alınarak, 2017 yılında teknoloji alanında yaklaşık 30 milyon Türk Lirası tutarında yatırım yaptıklarını ifade etti.

Yeni Yılda 100 Şube Hedefi!

Vakıf Katılım Bankası olarak büyüme hedeflerini ve bu hedeflerin gerçekleşmesi için atılacak adımları 2018 yılında da emin bir şekilde atmaya devam edeceklerini ifade eden Göktaş, yeni yılda şube sayısını artırma konusunda çalışmaların devam edeceği, yıl sonuna kadar 100 şube sayısına ulaşarak, 350 ila 400 kişi aralığında yeni istihdam alanı yaratmayı hedeflediklerini aktardı.

Teknoloji alanında da mevcut ürünlerin geliştirilmesi, daha kolay kullanımının sağlanması için yeniliklerin getirilmesi aşamasında çalışmaların devam ettiğini ifade eden Göktaş, 2018 yılında hem internet bankacılığı, hem de mobil bankacılık için yeni bir yüz sunacaklarını, mobil sigortacılık projesini en yakın zamanda devreye sokmayı hedeflediklerini ifade etti.

Göktaş aynı zamanda ChatBot, Beacon ve Endüstri 4.0 gibi yeni teknoloji hizmetlerinin de Vakıf Katılım Bankası müşterilerinin kişiselleştirilmiş prototipleri kullanabilmeleri aşamasında önemli çalışmaların yapıldığını, BlockChain teknolojileri için de iş birliktelikleri kurma aşamasında olunduğunu belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler