Ana Sayfa Gündem TSKB'den 5 Yıl Vadeli Tahvil İhracı

TSKB’den 5 Yıl Vadeli Tahvil İhracı

-

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) 5 yıl vadeli olmak üzere dolar cinsi üzerinden tahvil ihracı gerçekleştirmek adına yetki verdiğini duyurdu.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) verilen bilgi kapsamında MTN programı ile alakalı olmak üzere Regulasyon S’ye tabii olan tahvillerin ihracını gerçekleştirebilmek adına BNP Paribas’a, Commerzbank’a, ING Bank’a, Société Générale’ye, Bank ABC’ye, SMBC Nikko’ya ve UniCredit’e yetki verildiği açıklandı.

Yatırımcılar ile gerçekleştirilecek görüşme, Londra saat ile saat 10.30’da gerçekleştirilecek iken, yapılacak olan tahviller de İrlanda Menkul Kıymetler Borsası’nda kote edilecek.

TSKB KAP’a Açıklama Yaptı!

TSKB’nin KAP’a gerçekleştirdiği açıklamada, 29 Ocak 2015 tarihinde bankanın Yönetim Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda hayata geçirilen ve 750 milyon Dolar’a tekabül eden Medium Term Note (MTN) programı için 1 milyar 400 milyon Dolarlık artırma kararı alındığı ifade edildi. Yapılan bu artırım sonrasında imzalanan tüm anlaşmaların, dokümanların ve belgelerin imzalanarak güncellenmesi gerektiği ifade edilirken, 750 milyon Dolar veya diğer para birimleri cinsinden olan muadillerin tutarlarına kadar, bir veya birden çok kez düzenlenen ihraç aşamalarında, yapılacak olan ihraçların vadeleri ve faiz oranları, ihraç tarihinde mevcut olan piyasa koşullarına göre belirleneceği ifade edildi.

Yapılacak olan tahvil ihracı için ilgili süreçlerin yürütülmesi aşamasında TSKB Genel Müdürlük’ünün yetkili olarak atandığı ve SPK’ya da ilgili başvuruların yapıldığı ifade edilirken, MTN Programı’nın kapsamı dahilinde ve Regulasyon S’ye göre olmak üzere yurtdışında gerçekleştirilecek olan satışlar için İrlanda Menkul Kıymetler Borsası’nın kote edileceği, tahvil ihraçlarının da BNP Paribas, Commerzbank, ING Bank, Société Générale, Bank ABC, SMBC Nikko ve Unicredit’ten oluşan banka grubunun yetkilendirildiği, yatırımcı görüşmelerinin de Londra saati ile bugün 10.30’da gerçekleştirileceği ifade edildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,415BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler