Ana SayfaGündemBaşbakan Yardımcısı Açıkladı: Ceza Gelirse Halkbank Ödeyecek!

Başbakan Yardımcısı Açıkladı: Ceza Gelirse Halkbank Ödeyecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD’deki dava sürecinin sonucu olarak Halkbank’a bir ceza gelmesi halinde gelecek cezanın Halkbank tarafından ödeneceğini, Halkbank için Hazine’nin borçlanmayacağını ifade etti.

Hazine İç Borçlar Sebebiyle Yüklenme Yapacak

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gelen sorular üzerine Halkbank hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 2018 yılının ilk çeyreği itibariyle Hazine Müsteşarlığı’nın her zamankinden daha fazla iç borç geri ödemesi yapacağını ifade eden Başbakan Yardımcısı Şimşek, enflasyon oranlarının durumu, küresel belirsizlikler gibi sebeplerin Hazine Müsteşarlığı’nın borçlanma aşamasındaki maliyetlerine orantısız bir yansıma yapabileceğini, bu yansımanın engellenebilmesi amacıyla da ilk etapta bütçeye yüklenilecek şekilde bir borçlanma politikasının yürütüldüğünü ifade etti.

Halkbank’a ve Diğer Bileşenlere Sadece Likidite Desteği Sunulacak

Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Hazine Müsteşarlığı’nın Halkbank’a gelebilecek bir ceza için borçlanmayacağını dile getiren Başbakan Yardımcısı Şimşek, cezanın Halkbank tarafından ödeneceğini ifade etti. Halkbank’ın ya da Türkiye’deki finans sisteminde yer alan farklı bir kurumun, alınan kararlardan ve kesilebilecek cezalardan dolayı sıkıntıya düşmesi halinde gereken desteğin de verileceğini, bu desteğin likidite desteği yönünde olacağını ifade etti.

Erken Seçimle Hazine’nin Sahip Olduğu Naktin Alakası Yok

Gelebilecek cezanın oldukça yüklü bir rakama tekabül edeceğini ifade eden Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bu ceza için önceden bir hazırlık yapılmadığını ve hazırlık yapılması yönünde bir düşünce olmadığını, Hazine Müsteşarlığı’nın sahip olduğu güçlü nakit rezervinin Halkbank ile ya da erken seçimle bir alakası olmadığını, yapılan çalışmaların enflasyon oranları ve diğer Hazine etkinlikleri ile alakalı olduğunu ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.