Bankacılık Sektörü 2018’de Teşviksiz Yüzde 20 Büyür!

Google Haberlere Abone Ol:

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, 2018 yılına dair bankacılık sektörüne ait öngörülerini paylaştı. Uyan, bankacılık sektörünün 2018 yılında yüzde 15 ila 20 bandında değer kazancı yaşayacağını öngördü.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, 2017 yılında bankacılık sektörünün elde ettiği performansı ve 2018 yılında bankacılık sektörüne dair öngörülerini değerlendirdi. Yeni yılda Kredi Garanti Fonu gibi ek teşviklerin uygulanmaması halinde bankacılık sektörünün yüzde 15 ila 20 aralığında büyüme yakalayabileceğini dile getiren Uyan, katılım bankacılığı sektörünün de 2018’de büyüme ivmesini devam ettireceğini dile getirdi.

Hem bireysel bankacılık müşterileri alanında, hem de tüzel bankacılık müşterileri alanında önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılın geride bırakıldığını ifade eden Uyan; tüzel çerçeve için KGF teminatlı kredilerin, bireysel çerçeve için de tüketici güven endeksinin artışı sebebiyle önemli büyümelerin elde edildiğini ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Sermaye Yeterlilik Rasyosu Sınırın Çok Üzerinde

Bankacılık sektörünün ve katılım bankacılığı alanının önemli rakamlarda büyüme elde ettiğini dile getiren Uyan, sermaye yeterlilik rasyosu için de BDDK tarafından belirlenen sınırın üzerinde kalındığını aktardı.

2017 yılında hem bankacılık sektörünün, hem de Türkiye ekonomisinin büyümesi için KGF teminatlı kredilerin büyük bir yer tuttuğunu dile getiren Uyan, 2018’de benzer klasmanda ek teşviklerin hayata geçirilmemesi halinde dahi bankacılık sektörünün yüzde 15 ila 20 bandında bir büyüme elde edebileceğini düşündüklerini aktardı.

2018 yılında ve sonrasında Türkiye’nin büyümesine paralel olarak kredi talebinin de yüksek oranlara sahip oluşunun devam etmesinin öngörüldüğünü ifade eden Uyan, kredi/mevduat oranının bankalar için risk oluşturmaması adına tasarrufların yükseltilmesi gerektiğini, bu sayede kullandırılacak olan fonlar için yeni kaynakların oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…