BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) iş birliği kapsamında 3. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Konferansı düzenlendi. BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, konferansta açıklamalarda bulundu.

Türk Bankacılık sisteminin sağlamlığına dikkat çeken Akben, son zamanlarda dolandırıcılar tarafından vatandaşların mağdur edildiğini, bu tarz durumlarla sık sık karşılaştıklarını, kendilerine şikayetler doğrultusunda önlem alma ihtiyacı duyduklarını, bu kapsamda kararlar aldıklarını, bu nedenle de kredi kartı ile banka kartlarının internet erişimlerinin müşteri talebine bağlı olacağını söyledi.

Akben: Sektörün Aktif Büyüklüğü 3 Trilyona Çıktı

Bankacılık sektörünün finansal sağlamlık ile istikrar göstergeleri kapsamında güçlü bir konumda yer aldığını söyleyen Akben, sektörün geçen sene sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde hizmet verdiğini, bunun da devam edeceğini, bankacılık sektörünün büyüyeceğini söyledi. Sektörün aktif büyüklüğünün 2017 yılının kasım döneminde 2016 yılının sonu ile kıyaslandığı zaman yüzde 19 oranında yükseldiğini söyleyen Akben, bu artış ile de 3 trilyon 269 milyar liraya çıktığını söyledi.

İlginizi Çekebilir:  TEB İş İlanları: 2022 Haziran

Son zamanlarda finansal erişimin artması, mevduat, sermaye piyasa ürünleri ve kredilerde meydana gelen yenilikler sonucunda daha karmaşık bir hal aldığını söyleyen Akben, bunun takibinden de tüketici sorunlarının yaşandığını, bu sebeple de düzenleme ve deneti çalışmaları ile finansal tüketicileri için önlemleri aldıklarını söyledi.

Finansa hizmet ve ürünlerinin çeşitliliği ile karmaşıklığı arttıkça amacına uygun bir şekilde kullanılmadığını söyleyen Akben, bu bağlamda da risklerin oluştuğunu söyledi. Tüketicilerin finansal hizmetleri yakında tanımaları durumunda tasarruf eğilimlerinin de yükseldiğini, refah seviyelerinin arttığını söyleyen Akben, finansal okur yazarlığın düşük olması durumunda finansal erişimin zayıfladığını, bunun da piyasa derinliğini düşürdüğünü söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.