Türk Bankaları Bitcoin Alan Kişilerin Hesaplarını Mı Kapatıyor?

Google Haberlere Abone Ol:

Son günlerde sosyal medya üzerinden birçok kripto para yatırımcısı, hesaplarından gerçekleştirecekleri EFT işlemlerinin iptal edildiğini ve hesaplarının dondurulduğunu ifade etti.

Sosyal medya üzerinden hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan paylaşımlar, Türkiye’de hizmet veren bankaların, Bitcoin almak amacıyla EFT gerçekleştiren kişilerin erişim ve işlem kısıtlanması sorunu yaşadığını gösteriyor. Bankalar cephesinden henüz bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen, yapılan şikayetler Ekşi Sözlük platformlarına kadar ulaştı.

Özellikle Twitter üzerinden önemli sıklıkta paylaşımlarda bulunan kripto para yatırımcıları, bankalarının mobil uygulamalarına erişim sorunu yaşamaları sebebiyle müşteri hizmetleri ile iletişim kurdukları, müşteri hizmetleri yetkililerinin de kendilerine “Bitcoin ticareti yapılması sebebiyle” bir kısıtlamanın getirildiği yönünde bilgi verdiklerini ifade ediyor.

Kullanıcı Sözleşmesinde Belirtilen Bir Yasak Yok!

Gerçekleşen aşamalar neticesinde bankalar ile iletişim kuran bazı basın mensupları, konunun gerçeklik dışı olduğu yönünde yanıtlar alıp, haberlerin asılsız olduğu cevabını alsalar da, kripto para yatırımcıları sosyal medya üzerinden bankalara şikayetlerini bildirmeye devam ediyor. Banka hesaplarına erişmekte zorluk yaşadıklarını ifade eden kullanıcılar, bankalar tarafından sunulan kullanıcı sözleşmelerinde kripto para ticareti konusunda herhangi bir maddenin bulunmadığını ifade ederken, bankaların uyguladıkları politikaların büyük bir hata barındırdığını ifade ediyor.

Ortaya atılan iddialar ile alakalı bankalar cephesinden herhangi bir açıklama gelmezken, iddiaların destek noktası olarak birkaç ay önce banka yöneticilerinin yakın dönemdeki ekonomik krizin sebebi olarak kripto paraları işaret etmesi gösteriliyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.