Türk Bankaları Bitcoin Alan Kişilerin Hesaplarını Mı Kapatıyor?

Son günlerde sosyal medya üzerinden birçok kripto para yatırımcısı, hesaplarından gerçekleştirecekleri EFT işlemlerinin iptal edildiğini ve hesaplarının dondurulduğunu ifade etti.

Sosyal medya üzerinden hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan paylaşımlar, Türkiye’de hizmet veren bankaların, Bitcoin almak amacıyla EFT gerçekleştiren kişilerin erişim ve işlem kısıtlanması sorunu yaşadığını gösteriyor. Bankalar cephesinden henüz bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen, yapılan şikayetler Ekşi Sözlük platformlarına kadar ulaştı.

Özellikle Twitter üzerinden önemli sıklıkta paylaşımlarda bulunan kripto para yatırımcıları, bankalarının mobil uygulamalarına erişim sorunu yaşamaları sebebiyle müşteri hizmetleri ile iletişim kurdukları, müşteri hizmetleri yetkililerinin de kendilerine “Bitcoin ticareti yapılması sebebiyle” bir kısıtlamanın getirildiği yönünde bilgi verdiklerini ifade ediyor.

Kullanıcı Sözleşmesinde Belirtilen Bir Yasak Yok!

Gerçekleşen aşamalar neticesinde bankalar ile iletişim kuran bazı basın mensupları, konunun gerçeklik dışı olduğu yönünde yanıtlar alıp, haberlerin asılsız olduğu cevabını alsalar da, kripto para yatırımcıları sosyal medya üzerinden bankalara şikayetlerini bildirmeye devam ediyor. Banka hesaplarına erişmekte zorluk yaşadıklarını ifade eden kullanıcılar, bankalar tarafından sunulan kullanıcı sözleşmelerinde kripto para ticareti konusunda herhangi bir maddenin bulunmadığını ifade ederken, bankaların uyguladıkları politikaların büyük bir hata barındırdığını ifade ediyor.

Ortaya atılan iddialar ile alakalı bankalar cephesinden herhangi bir açıklama gelmezken, iddiaların destek noktası olarak birkaç ay önce banka yöneticilerinin yakın dönemdeki ekonomik krizin sebebi olarak kripto paraları işaret etmesi gösteriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.