2018’in İlk Kira Sertifikası İhracı Albaraka Türk’ten!

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, 2018 yılının ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Albaraka Türk Katılım Bankası 2018 yılının ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi. Banka tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamada, 125 milyon Türk Lirası hedefi ile başlatılan kira sertifikası ihracı, yatırımcıların yoğun bir talep göstermesi ile birlikte 135 milyon Türk Lirası olarak gerçekleşti. Banka tarafından 95 gün vadeli olmak üzere 135 milyon Türk Lirası tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirilirken, ihracın dönemsel getirisi yüzde 3,2664 olarak kayıtlara geçti.

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından gerçekleştirilen kira sertifikası ihracına, başta bankalar olmak üzere portföy yönetim şirketleri, yatırım şirketleri, sigorta fonları, emeklilik fonları ve nitelikli yatırımcılar yoğun bir ilgi gösterdi.

2018 Verimli Bir Yıl Olacak!

Banka tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer veren Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Melikşah Utku, 2018 yılının hem Albaraka Türk için, hem de piyasalar için verimli bir yıl olacağına inandığını ifade etti. 2018 yılının ilk kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde tamamladıklarını ifade eden Utku, kira sertifikası ihracına gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını ifade etti.

Kira sertifikası ihracına gösterilen yoğun ilginin, Albaraka Türk Katılım Bankası’na olan güveni ve bankanın sahip olduğu gücü bir kez daha gösterdiğini ifade eden Utku, 95 gün vadeli olmak üzere 135 milyon Türk Lirası tutarındaki kira sertifikası ihracının getirisinin dönemsel olarak yüzde 3,2664 olarak gerçekleşeceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.