Ana Sayfa Gündem 2018’in İlk Kira Sertifikası İhracı Albaraka Türk’ten!

2018’in İlk Kira Sertifikası İhracı Albaraka Türk’ten!

-

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, 2018 yılının ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Albaraka Türk Katılım Bankası 2018 yılının ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi. Banka tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamada, 125 milyon Türk Lirası hedefi ile başlatılan kira sertifikası ihracı, yatırımcıların yoğun bir talep göstermesi ile birlikte 135 milyon Türk Lirası olarak gerçekleşti. Banka tarafından 95 gün vadeli olmak üzere 135 milyon Türk Lirası tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirilirken, ihracın dönemsel getirisi yüzde 3,2664 olarak kayıtlara geçti.

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından gerçekleştirilen kira sertifikası ihracına, başta bankalar olmak üzere portföy yönetim şirketleri, yatırım şirketleri, sigorta fonları, emeklilik fonları ve nitelikli yatırımcılar yoğun bir ilgi gösterdi.

2018 Verimli Bir Yıl Olacak!

Banka tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer veren Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Melikşah Utku, 2018 yılının hem Albaraka Türk için, hem de piyasalar için verimli bir yıl olacağına inandığını ifade etti. 2018 yılının ilk kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde tamamladıklarını ifade eden Utku, kira sertifikası ihracına gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını ifade etti.

Kira sertifikası ihracına gösterilen yoğun ilginin, Albaraka Türk Katılım Bankası’na olan güveni ve bankanın sahip olduğu gücü bir kez daha gösterdiğini ifade eden Utku, 95 gün vadeli olmak üzere 135 milyon Türk Lirası tutarındaki kira sertifikası ihracının getirisinin dönemsel olarak yüzde 3,2664 olarak gerçekleşeceğini belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,416BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,419TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler