Ziraat Bank-Özbekistan Türk İş Dünyasına Özbekistan Kapılarını Açıyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Ziraat Bankası, yurt dışında yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. Ziraat Bankası’nın yurt dışı iştiraki olan Ziraat Bank, Özbekistan’da yerel banka olma yolunda oldukça büyük bir hedef koydu.

Özbekistan’ın ilk yabancı sermayeli bankası olan UTBANK’ın Özbek Argo Bank’a ait olan hiselerin tamamının satın alınarak, Özbekistan’daki yatırımlarını büyütmeyi hedefleyen Ziraat Bankası, Ziraat Bank-Özbekistan markası olarak yoluna devam edecek.

Ziraat Bank-Özbeksitan, ülkede yüzde 100 oranında yabancı sermayeli olarak kurulan ilk banka olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda banka, iki ülke arasında gerçekleşen ilişkilerin daha da gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

Özbekistan’ın Yüzde 100 Yabancı Sermayeli İlk Bankası Ziraat Bank!

Ziraat Bank Özbekistan’ın Genel Müdürü olan Ercan Bulut tarafından basın muhaberilerine yapılan açıklamada, ülkenin iki yabancı sermayeli bankalarından olan Ziraat Bankası ile Özbek Argo Bank’ın  ortaklığı ile hayata geçirilen UTBANK’ın, Özbekistan’ın bağımsızlığının ilk gününden itibaren hizmet vermekte olduğunu, Özbekistan’da alınan bir numaralı bankacılık lisansının UTBANK’a ait olduğunu, bu bankanın Türkiye ile Özbekistan arasında yer alan iş birliğinin ve ticari ilişkilerin de gelişmesi aşamasında önemli katkı sağlayacağını, aynı zamanda Özbekistan’ın gelişmesi noktasında da önemli destekler sunacağını ifade etti.

Ziraat Bank – Özbekistan Genel Müdürü Ercan Bulut, UTBANK’a ait olan hisselerin tamamının Ziraat Bankası tarafından satın alındığını, 25 Aralık 2017 tarihi itibariyle Özbekistan Bakanlar Kurulu tarafından imzalanmış olan karar ile de Ziraat Bank-Özbekistan adının tescillendiğini ifade etti.

Son dönemlerde Özbekistan’da birçok reformun ve köklü değişimin hayata geçirildiğini ifade eden Bulut, ülkede faaliyete başlanılmasının Özbekistan açısından büyük bir önem taşıdığını, bu faaliyetin birçok açıdan fayda getireceğini, Özbekistan’da yatırım yapmak isteyen Türk iş dünyası için Ziraat Bankası’nın ilgi ve güven artırıcı bir kaldıraç görevi kullanacağını, Türkiye’de çalışılan bankacılık sistemiyle birlikte elde edilen güvenin Türk iş insanlarına güven sunacağını ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.