Garanti Bankası’ndan Yenilik: QR Kodu Okutarak Para Transferi Yapılacak!

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası’nın mobil uygulaması olan Garanti Cep, yeni güncellemesi ile birlikte QR kod ile hızlı bir şekilde para gönderme dönemine başlıyor.

Garanti Bankası, dijital bankacılık alanında önemli bir yeniliğe imza attı. Banka tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, Garanti Cep mobil bankacılık uygulamasında yapılan yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar QR kod ile para gönderme işlemi gerçekleştirebilecekler.

Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamada, Garanti Cep uygulaması ile birlikte hayata geçirilen özellik sayesinde artık IBAN numarası girmek yerine, her hesap özetinde tanımlanmış bir şekilde yer alacak olan QR kodlar kullanımda olacak. Para transfer işlemi aşamasında, alıcı olan taraf, Garanti Cep uygulaması içerisinde, hesap özeti bölümünde yer alan QR kodu, para gönderecek olan tarafa ileterek, rahatlıkla transfer kabul edebilecek.

IBAN Numarası Gerekmeden Para Gönderimi Yapılacak

Para göndermek isteyen kişi, temin ettiği QR kodu hızlı bir şekilde uygulamasına okutarak ya da cep telefonunun fotoğraf galerisinden QR kodu seçerek para gönderme işlemini tamamlayabilecek.

Konu hakkında değerlendirmelerini ileten Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, Garanti Bankası’nın dijitalleşme aşamasında bankacılık sektöründe önemli farklılıklara imza attığını ve sektöre yön verme başarısını gösterdiğini ifade ederken, bu sistem vasıtasıyla Türkiye’de bir ilke daha imza atıldığını ifade etti.

QR Kod ile para çekme ve para yatırma özellikleri sayesinde Garanti Bankası müşterilerinin uzun bir süredir Paramatik’lerden kartsız bir şekilde para çekebildiklerini ifade eden Başer, bu özelliğin mobil uygulama ile de entegre edilerek IBAN numarası gerekmeden, bir QR kod vasıtasıyla para transferi işlemlerinin gerçekleşebileceğini ifade etti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.