Garanti Bankası’ndan Yenilik: QR Kodu Okutarak Para Transferi Yapılacak!

Garanti Bankası’nın mobil uygulaması olan Garanti Cep, yeni güncellemesi ile birlikte QR kod ile hızlı bir şekilde para gönderme dönemine başlıyor.

Garanti Bankası, dijital bankacılık alanında önemli bir yeniliğe imza attı. Banka tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, Garanti Cep mobil bankacılık uygulamasında yapılan yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar QR kod ile para gönderme işlemi gerçekleştirebilecekler.

Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamada, Garanti Cep uygulaması ile birlikte hayata geçirilen özellik sayesinde artık IBAN numarası girmek yerine, her hesap özetinde tanımlanmış bir şekilde yer alacak olan QR kodlar kullanımda olacak. Para transfer işlemi aşamasında, alıcı olan taraf, Garanti Cep uygulaması içerisinde, hesap özeti bölümünde yer alan QR kodu, para gönderecek olan tarafa ileterek, rahatlıkla transfer kabul edebilecek.

IBAN Numarası Gerekmeden Para Gönderimi Yapılacak

Para göndermek isteyen kişi, temin ettiği QR kodu hızlı bir şekilde uygulamasına okutarak ya da cep telefonunun fotoğraf galerisinden QR kodu seçerek para gönderme işlemini tamamlayabilecek.

Konu hakkında değerlendirmelerini ileten Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, Garanti Bankası’nın dijitalleşme aşamasında bankacılık sektöründe önemli farklılıklara imza attığını ve sektöre yön verme başarısını gösterdiğini ifade ederken, bu sistem vasıtasıyla Türkiye’de bir ilke daha imza atıldığını ifade etti.

QR Kod ile para çekme ve para yatırma özellikleri sayesinde Garanti Bankası müşterilerinin uzun bir süredir Paramatik’lerden kartsız bir şekilde para çekebildiklerini ifade eden Başer, bu özelliğin mobil uygulama ile de entegre edilerek IBAN numarası gerekmeden, bir QR kod vasıtasıyla para transferi işlemlerinin gerçekleşebileceğini ifade etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.