Credit Suisse’e SEC’den Soruşturma!

Google Haberlere Abone Ol:

Credit Suisse volatilite fonunu tasfiye etme kararı aldı. Credit Suisse’nin almış olduğu bu karar ise Amerikan sermaye piyasası düzenleyici kurumu olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) soruşturmasına konu oldu.

Credit Suisse, Geçen Hafta Tasfiye Kararı Aldığını Açıklamıştı

İsviçre merkezli yatırım bankaları arasında yer alan Credit Suisse, piyasa korku göstergesi olarak bilinen VIX’i dayanak olan VelocityShares Daily Inverse VIX Short-Term Exchange-Traded Note’u (XIV) piyasada geçe hafta meydana gelen sert dalgalanmalar sonrasında tasfiye etme kararı aldığını açıklamıştı. Söz konusu karar için ise 21 Şubat günü belirlenmiştir.

Wall Street Journal’ın kaynaklarından elde edilen haberlere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, XIV fonunun yatırım performansının nasıl hesaplandığına dair Credit Suisse yetkilerine sorgulama yapacak. Aynı zaman SEC, bireysel yatırımcıların bu konuda yer alıp almadığını da sorgulayacak.

XIV, VIX’in tarihi olarak dip seviyelere kadar düşüş gösterdiği son 1 senelik zaman dilimi içerisinde hdge fonlar kapsmaında popüler bir ürüne dönüştüğü ifade edilmiştir. XIV ETN’i değerini VIX’in tersinden alıyor.  Yani VIX artış gösterdiği zaman XIV düşüş gösteriyor. Ya da tam tersi şekilde VIX düşüş gösterdiği zaman XIV artış gösteriyor.

Aynı zamanda Credit Suisse’in ise yayınlanan haberler hakkında yorum yapmak istemediği belirtildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.