Rusların 2017’de Aldığı Kredi 1,5 Trilyon Ruble Arttı

Google Haberlere Abone Ol:

Birleşik Kredi Bürosu’ndan (OKB) yapılan açıklamaya göre, geçen sene Rusların aldığı kredi 5,68 trilyon ruble olarak gerçekleşti. Bu rakam bir önceki sene ile karşılaştırıldığı zaman yüzde 37 oranında artış gösterdiği, bu artışın ise 1,5 trilyon rubleye tekabül ettiği belirtildi.

OKB’den yapılan açıklamaya göre, geçen sene toplam olarak hacmi 5,68 trilyon ruble 34,82 milyon adet yeni kredi sağlandı. Senelik bazda sağlanan kredi sayısında yüzde 12 oranında artış meydana gelirken, hacim olarak incelendiği zaman ise yüzde 37 oranında artış görüldü. Bir önceki sene ise hacmi 4,14 trilyon ruble olan 31,22 milyon kredi sağlanmıştı.

Şuanda 38 Milyon Rus’un Kredi Kartı Var

Yapılan açıklamada en fazla artış gösteren sektörün kredi kartları olduğu belirtildi. 2017 yılı içerisinde bankaların kredi kartları üzerinde verdiği kredilerin toplam hacmi yüzde 24 oranında artış göstererek 1,25 trilyon rubleye çıktığı açıklandı. 1 senelik dönem içerisinde verilen kredi kartı sayısının ise yüzde 7 oranında artış göstererek 45,11 milyon adete çıktığı belirtildi. Şuan mevcut durumda yaklaşık olarak 38 milyon Rus kredi kartına sahip.

İpotekli kredilerin toplam hacmi incelendiği zaman geçen sene yüzde 10 oranında artış göstererek 5,19 trilyon rubleye çıktığı gözlemlendi. Bunun sonucunda da 3,9 milyon Rus ipotek kredisinin ödediği açıklandı. Ortalama olarak  ipotek borcunda azalma meydana geldiği ve şuanda 1,3 milyon ruble ödendiği belirtildi.

Tüketici kredilerinin 1 senelik hacmi ise yüzde 6 oranında yükselerek 5,61 trilyon rubleye çıktı. Söz konusu kredilerin sayısı incelendiği zaman yüzde 4 oranında yükselerek 43,02 milyon taneye çıktı. En düşük yükseliş ise otomobil kredilerinde meydana geldi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.