Garanti Bankası’ndan 20 Yıla Kadar Uzanan Ödeme Planları ile Konut Kredisi!

Garanti Bankası, sabit faiz oranları ve bütçeye uygun ödeme planları ile 20 yıla uzanan ödeme planları ile konut kredisi sunuyor.

Garanti Bankası, sabit faiz oranları ve bütçeye uygun ödeme planları ile 20 yıla uzanan ödeme planları ile konut kredisi sunuyor.

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,39 olup, kişilerin alacakları eve, krediye, uzatılan vade süresine ve piyasada meydana gelen faiz değişimlerinden etkilenmiyor. Müşterilerinin bütçelerine göre geri ödeme planları hazırlayan Garanti Bankası, sadece mesken tipindeki ev alımlarına konut kredisi desteği veriyor.

Kefilsiz, 20 Yıl Vadeli Kredi!

Aynı zamanda sadece Türk Lirası cinsinden kredi imkanı sağlayan Garanti Bankası, en uzun vadeyi ise 240 ay yani 20 yıl olara belirlemiştir. Kredinin teminatı olara müşterilerinin satın alacakları evin üzerine ipotek koyan banka, bu kapsamda da evin değerine göre değişmek suretiyle ipotek tesis ücreti tahsil ediliyor. Ev ipoteği kredi ödemeleri tamamlandıktan sonra kaldırılıp, kefil şartı aranmamaktadır. Ancak bankanın gerekli görmesi halinde kefil istenebilmektedir. Kefil istenmesi durumunda da müşterilerden istenen belgelerin aynılarının kefillerin de getirmesi gerekmektedir.

Ekspertiz Değerinin Yüzde 80’i Kadar Kredi

Müşterilerinin satın alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar kredi veren banka, daha yüksek tutarda kredi isteyenlerden ek teminatlar talep etmektedir. Ayrıca kredi ödemelerini düzenlenen ödeme planlarından önce kapatmak isteyenlerden de kredi erken kapama ücreti tahsil edilmektedir. Bu ücret vadeden kalan süreye bağlı olarak değişmektedir. Eğer kredi ödemelerinde 36 ay ya da daha kısa süre kalırsa kredi tutarının yüzde 1’i kadar, 36 aydan daha uzun süre kalırsa da kredi tutarının yüzde 2’si kadar ücret alınır.

Konut kredisi başvurusunda ilk aşamada nüfus cüzdan yeterli olmaktadır. Banka başvurunun ilerleyen süreçlerin kişi özelinde belgeler talep etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.