Ana SayfaKredilerGaranti Bankası'ndan 20 Yıla Kadar Uzanan Ödeme Planları ile Konut Kredisi!

Garanti Bankası’ndan 20 Yıla Kadar Uzanan Ödeme Planları ile Konut Kredisi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası, sabit faiz oranları ve bütçeye uygun ödeme planları ile 20 yıla uzanan ödeme planları ile konut kredisi sunuyor.

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,39 olup, kişilerin alacakları eve, krediye, uzatılan vade süresine ve piyasada meydana gelen faiz değişimlerinden etkilenmiyor. Müşterilerinin bütçelerine göre geri ödeme planları hazırlayan Garanti Bankası, sadece mesken tipindeki ev alımlarına konut kredisi desteği veriyor.

Kefilsiz, 20 Yıl Vadeli Kredi!

Aynı zamanda sadece Türk Lirası cinsinden kredi imkanı sağlayan Garanti Bankası, en uzun vadeyi ise 240 ay yani 20 yıl olara belirlemiştir. Kredinin teminatı olara müşterilerinin satın alacakları evin üzerine ipotek koyan banka, bu kapsamda da evin değerine göre değişmek suretiyle ipotek tesis ücreti tahsil ediliyor. Ev ipoteği kredi ödemeleri tamamlandıktan sonra kaldırılıp, kefil şartı aranmamaktadır. Ancak bankanın gerekli görmesi halinde kefil istenebilmektedir. Kefil istenmesi durumunda da müşterilerden istenen belgelerin aynılarının kefillerin de getirmesi gerekmektedir.

Ekspertiz Değerinin Yüzde 80’i Kadar Kredi

Müşterilerinin satın alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar kredi veren banka, daha yüksek tutarda kredi isteyenlerden ek teminatlar talep etmektedir. Ayrıca kredi ödemelerini düzenlenen ödeme planlarından önce kapatmak isteyenlerden de kredi erken kapama ücreti tahsil edilmektedir. Bu ücret vadeden kalan süreye bağlı olarak değişmektedir. Eğer kredi ödemelerinde 36 ay ya da daha kısa süre kalırsa kredi tutarının yüzde 1’i kadar, 36 aydan daha uzun süre kalırsa da kredi tutarının yüzde 2’si kadar ücret alınır.

Konut kredisi başvurusunda ilk aşamada nüfus cüzdan yeterli olmaktadır. Banka başvurunun ilerleyen süreçlerin kişi özelinde belgeler talep etmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.