Denizbank, sabit faiz seçeneği ile müşterilerine 25 yıla kadar uzanan ödeme planı ile ev kredisi sunuyor.

Konut kredisi kampanyası düzenleyen ve sunan Denizbank, müşterilerinin satın alacak evin ilk olarak ekspertiz raporunu oluşturuyor. Ekspertiz raporu bankanın anlaşmalı olduğu eksper tarafından yapılıp, rapordaki evin değerinin yüzde 80’i kadar konut kredisi veriliyor. Ortalama 700 Türk Lirası ekspertiz ücreti tahsil eden banka, yüzde 1,45’ten başlayan faiz oranı uyguluyor.

Faiz oranı düzenlenen ödeme planlarına göre farklılık gösteriyor. 120 aya kadar olan ödeme planlarında yüzde 1,45 oranında, 120 aydan 300 aya kadar olan ödeme planlarında ise yüzde 1,47 oranında faiz uygulanıyor. Azami vade süresi 300 ay yani 25 yıl olup, konut kredisi başvurusu hem banka şubelerinden hem de bankanın internet sitesinden hızlı bir şekilde ön onaylı olmak şartıyla yapılabiliniyor. Bireyler banka şubelerine kadar gidip saatlerce sıra beklemeden, kredilerinin onaylanıp onaylanmayacağını anında başvuru imkanı ile öğrenebiliyorlar.

Bireylerin kredi kullanımında konut sigortası, hayat sigortası ve DASK yaptırmaları gerekiyor. Sigortaları banka aracılığı ile yaptıran kişilerin faiz oranlarında yüzde 0,02 oranında indirim yapılıyor. DASK ile konut sigortası ödemeleri evin bulunduğu konuma ve metrekaresine göre değişiklik gösteriyor. Ayrıca bir defaya mahsus olmak üzere kredi tahsis ücreti alınıyor.

Denizbank’tan 100.000 TL Konut Kredisi ve Ödeme Planı

Denizbank’tan 300 ay vadeli ödeme planı ile 100 bin Türk Lirası konut kredisi alan kişilerin aylık ödemleri gereken kredi taksit ücreti  bin 488,69 Türk Lirası oluyor.  Aylık ve yıllık toplam maliyet oranları ise sırası ile yüzde 1,6198 ve yüzde 19.4382’dir. Aynı kredi tutarı 120 ay vadeli ödeme planı ile alındığında aylık kredi ödemesi bin 763,40 Türk Lirası, aylık ve yıllık maliyet oranları ise yüzde 1.6083 ve yüzde 19.2993’tür.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın