Ana Sayfa Gündem Ziraat Katılım Bankası 14. Kira Sertifikası İhracını Tamamladı!

Ziraat Katılım Bankası 14. Kira Sertifikası İhracını Tamamladı!

-

Ziraat Katılım Bankası, 21 Şubat 2018 tarihinde 200 milyon Türk Lirası tutarında fonlanma temin ettiğini açıkladı.

Ziraat Katılım Bankası A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a yapılan yazılı açıklamada 200 milyon Türk Lirası’na tekabül eden kira sertifikası ihracı işleminin başarılı bir şekilde tamamlandığı ifade edildi.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından 21 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilmiş olan kira sertifikası ihracı ile birlikte 104 gün vadeli olmak üzere 200 milyon Türk Lirası tutarında fonlama temin edildiği, Ziraat Katılım Bankası’nın kira sertifikası ihracı için, nitelikli yatırımcılardan, ihraç tutarının çok üzerinde bir talep geldiği belirtildi.

“Yüksek Talep Türkiye Ekonomisine Olan Güvenin Göstergesi”

Gerçekleştirilen kira sertifikası ihracı hakkında görüşlerini paylaşan Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir, ihraç için nitelikli yatırımcılardan gelen talepten oldukça memnun olduklarını ifade etti. Gerçekleştirilen kira sertifikası ihracının, bankanın on dördüncü ihracı olduğunu, bu ihracın da diğer kira sertifikası ihraçlarında olduğu gibi başarı ile tamamlandığını ifade eden Özdemir, bu ihraçta 200 milyon Türk Lirası tutarındaki kira sertifikasına yüksek talep geldiğini, gelen bu yüksek talebin Ziraat Katılım Bankası’nın sahip olduğu güçlü sermaye yapısı, aktiflerinin kalitesi ve Türkiye ekonomisine karşı duyulan güven duygusunun bir ispatı olduğunu belirtti.

Açıklamalarında katılım bankacılığı sektörünün öncüsü olma vizyonu eşliğinde, gelecek dönemlerde de Ziraat Katılım Bankası olarak Türkiye ekonomisi adına çalışmalar yapmaya, Ziraat Katılım Bankası’nın ruhunu temsil etmekte olan “Paylaştıkça Daha Fazlası” ilkesi eşliğinde bankanın büyümeye devam edeceğini belirten Özdemir, kira sertifikası ihracına gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnun olduklarını ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,390BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,420TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler