Kuveyt Türk’ün Rotası: Türkiye’de Farklı Sektörler ve Avrupa’da Yayılma!

Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Kuveyt Finance House Yönetim Kurullarının Başkanı Al Marzoug, Türkiye’de varlıklarını büyütme hedefinde olduklarını ifade etti.

Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Kuveyt Finance House Yönetim Kurullarının Başkanı Al Marzoug, Türkiye’de varlıklarını büyütme hedefinde olduklarını ifade etti.

Kuveyt Finance House Yönetim Kurulu Başkanı Al Marzoug, Kuveyt Türk Katılım Bankası olarak hedeflerinin Türkiye’de sahip olunan varlıkları büyütmek olduğunu, diğer bir hedefin ise farklı sektörlere de adım atmak olduğunu ifade etti. Limak Holding tarafından inşa edilecek olan Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nın yeni terminal binasının inşaatı için Kuveyt Türk ile aralarında bir finansman anlaşması imzalandığını belirten Marzoug, basın mensupları tarafından yöneltilen sorulara yanıt verdi.

Kuveyt Finance House (KFH) olarak Türk şirketlerine finansman sunmanın oldukça önemli olduğunu vurgulayan Marzoug, Türkiye ekonomisinin büyümesindeki istikrarın halen devam ettiğini ve ekonomiye olan güvenlerinin eksiksiz olduğunu ifade etti. KFH olarak Türkiye’de bankacılık sektörü, sigortacılık sektörü, otomotiv leasingi konularında aktif olduklarını ifade eden Marzoug, yakın dönemde sağlık ve eğitim sektörlerine adım atma konusunda da önemli düşünceleri olduğunu vurguladı.

Kuveyt Türk’ün Rotasında Avrupa’da Var!

Kuveyt Türk’te toplamda yüzde 64’lük bir paya sahip olduklarını, aynı zamanda 14 milyar Dolar’a tekabül eden bir aktif büyüklüğe sahip olduklarını, İstanbul’da inşa edilen üçüncü köprü için de finansal destek sunduklarını hatırlatan Marzoug, Avrupa hedefleri arasında Almanya’da büyümek olduğunu, Almanya’da yaşayan Müslüman vatandaşlara ulaşmak istediklerini, Almanya’da büyüdükten sonra diğer Avrupa ülkelerine açılmak için de adım atmayı hedeflediklerini ifade etti.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın ahlaki değerleri ön planda tutmayı hedefleyen bir bankacılık anlayışı olduğunu vurgulayan Marzoug, Almanya’daki Kuveyt Türk Katılım Bankası iştirakinin ülkede yaşayan Müslümanlara erişmeyi başardıktan sonra, bu adımı büyüterek Avrupa’da da diğer ülkelere yayılmayı hedeflediklerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.