Anasayfa Gündem Alfa Bank, 2018'de Perakende Kredi Hacmini Artırmayı Planlıyor

Alfa Bank, 2018’de Perakende Kredi Hacmini Artırmayı Planlıyor

Rusya Federasyonu’nun en büyük özel bankası olarak bilinen Alfa Bank, 2018 yılı aralık ayının sonuna kadar perakende kredilerinin hacmini artırmak istediğini açıkladı.

Rusya Federasyonu’nun en büyük özel bankası olan Alfa Bank, bu yılın sonuna kadar perakende kredilerinin hacmini en azından yüzde 35 ile yüzde 40 seviyeleri arasında artırmak istediğini açıkladı.

“En Az Yüzde 35 Perakende Kredi Hacmini Artırmak İstiyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Alfa Bank Finans Müdürü Aleksey Çuhlov, 2018 yılı içerisinde sağlamış oldukları tüm perakende kredi hacmini artırmak istediklerini, bunun ise en az yüzde 35 ile yüzde 40 seviyelerinde olmasını planladıklarını ifade etti.

“Kredi Kartlarının Çıkartılması ile Sağlayacağız”

Söz konusu artış planının ise kredi kartlarının çıkartılması ile sağlamayı düşündüklerini belirten Aleksey Çuhlov, aynı zamanda hem ipotek kredilerinin hem de tüketici kredilerinin hacimlerinin arttırılmasının da destekleyeceğini söyledi.

“Perakende Sektörünün Artma Potansiyeli Var”

Ülkedeki gelişmeleri ele alan Aleksey Çuhlov,kurumsal kredi sektörünün çok yavaş bir şekilde artış periyodu izlediğini, perakende sektörünün ise yükselmesini devam ettirdiğini, bu nedenle de bu sektörün daha artması için potansiyele sahip olduğu düşüncesinde olduklarını belirtti.

1990 yılında kurulan Alfa Bank’ın şuandaki aktiflerinin toplamı 2i707 trilyon ruble değerinde. Banka, 1 Ocak 2018 itibari ile de Rusya’nın bankacılık sisteminde 7. sırada bulunup, ülkenin en büyük özel bankası olarak biliniyor. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

4 × one =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,767BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,054TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,568TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler