Ana Sayfa Gündem Faktoring Sektörünün Lideri 17 Yıldır Değişmedi!

Faktoring Sektörünün Lideri 17 Yıldır Değişmedi!

-

Yapı Kredi Faktoring, 2017 yılında cirosunu 22 milyar Türk Lirası seviyesine yükseltmeyi başardı.

Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, şirketin 2017 yılında elde ettiği performans hakkında açıklamalarda bulundu. Yıl boyunca KOBİ’lerine merkezine alan bir büyüme stratejisi izlediklerii ifade eden Çöteli, Pazar payını yüzde 15,26’ya yükselterek sektörün en büyük Pazar payına sahip olan şirketi sıralamasında 17 yıldır devam eden birinciliğini korurken, 22 milyar Türk Lirası tutarında da ciro elde ettiğini belirtti.

2001 yılından bu yana geçen süreçte iş hacmi sıralamasında sektörünün lideri olan Yapı Kredi Faktoring, 2017 yılında 22 milyar Türk Lirası tutarında ciro elde etti. Pazar payını yüzde 15,26’ya yükselten şirketin açıklamasında, Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli’nin değerlendirmelerine yer verildi.

Yıl boyunca KOBİ’lere odaklanıldığını ifade eden Çöteli, hedeflerinin daha fazla kurumu faktöring sektörünün avantajlarıyla buluşturmak olduğunu, faktöring kullanımını yaygınlaştırmayı hedeflediklerini, KOBİ’lerin ihtiyaçlarını anlayarak, onların iş hacimlerini yükseltebilmek adına destek sunduklarını ifade etti.

İşlemlerin Yüzde 70’i Yurt İçi!

Yurt içi işlemlerin toplam işlem hacminin yüzde 70’ine tekabül ettiğini ifade eden Çöteli, rakamsal olarak 15,5 milyar Türk Lirası tutarında cironun yurtiçi işlemlerden, 6,6 milyar Türk Lirası’na tekabül eden yüzde 30’luk cironun da yurt dışı işlemlerden elde edildiğini, ihracat alanındaki işlemler için ciroyu yüzde 79 oranında yükseltmeyi başararak 1,47 milyar Dolar seviyesine eriştiklerini ifade etti.

Factors Chain International (FCI)’ın 90 farklı ülkede 400den fazla üyesi bulunduğunu ifade eden Çöteli, ihracatçıların yurt dışında gerçekleştirecekleri operasyonları sorunsuz olarak çözüme kavuşturmaları adına FCI’ın muhabirlik ilişkilerinden faydalandıklarını, 2018 yılında da faktöring sektörünün bilinirliliğini artırmak adına çalışmaların devam edeceğini, performansın yükseltilmesi ve liderliğin devam etmesi için hedef belirlendiğini aktardı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,422BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler