Ana SayfaGündemFaktoring Sektörünün Lideri 17 Yıldır Değişmedi!

Faktoring Sektörünün Lideri 17 Yıldır Değişmedi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yapı Kredi Faktoring, 2017 yılında cirosunu 22 milyar Türk Lirası seviyesine yükseltmeyi başardı.

Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, şirketin 2017 yılında elde ettiği performans hakkında açıklamalarda bulundu. Yıl boyunca KOBİ’lerine merkezine alan bir büyüme stratejisi izlediklerii ifade eden Çöteli, Pazar payını yüzde 15,26’ya yükselterek sektörün en büyük Pazar payına sahip olan şirketi sıralamasında 17 yıldır devam eden birinciliğini korurken, 22 milyar Türk Lirası tutarında da ciro elde ettiğini belirtti.

2001 yılından bu yana geçen süreçte iş hacmi sıralamasında sektörünün lideri olan Yapı Kredi Faktoring, 2017 yılında 22 milyar Türk Lirası tutarında ciro elde etti. Pazar payını yüzde 15,26’ya yükselten şirketin açıklamasında, Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli’nin değerlendirmelerine yer verildi.

Yıl boyunca KOBİ’lere odaklanıldığını ifade eden Çöteli, hedeflerinin daha fazla kurumu faktöring sektörünün avantajlarıyla buluşturmak olduğunu, faktöring kullanımını yaygınlaştırmayı hedeflediklerini, KOBİ’lerin ihtiyaçlarını anlayarak, onların iş hacimlerini yükseltebilmek adına destek sunduklarını ifade etti.

İşlemlerin Yüzde 70’i Yurt İçi!

Yurt içi işlemlerin toplam işlem hacminin yüzde 70’ine tekabül ettiğini ifade eden Çöteli, rakamsal olarak 15,5 milyar Türk Lirası tutarında cironun yurtiçi işlemlerden, 6,6 milyar Türk Lirası’na tekabül eden yüzde 30’luk cironun da yurt dışı işlemlerden elde edildiğini, ihracat alanındaki işlemler için ciroyu yüzde 79 oranında yükseltmeyi başararak 1,47 milyar Dolar seviyesine eriştiklerini ifade etti.

Factors Chain International (FCI)’ın 90 farklı ülkede 400den fazla üyesi bulunduğunu ifade eden Çöteli, ihracatçıların yurt dışında gerçekleştirecekleri operasyonları sorunsuz olarak çözüme kavuşturmaları adına FCI’ın muhabirlik ilişkilerinden faydalandıklarını, 2018 yılında da faktöring sektörünün bilinirliliğini artırmak adına çalışmaların devam edeceğini, performansın yükseltilmesi ve liderliğin devam etmesi için hedef belirlendiğini aktardı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,247TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.