Ana SayfaGündemTürkiye Finans'tan 3 Ayda 3. Kira Sertifikası İhracı!

Türkiye Finans’tan 3 Ayda 3. Kira Sertifikası İhracı!

-

Türkiye Finans Katılım Bankası, taleplerini 6 ila 7 Mart 2018 tarihlerinde topladığı 200 milyon Türk Lirası’na tekabül eden 178 gün vadeli kira sertifikası halka arzı gerçekleştirdi.

Türkiye Finans Katılım Bankası, 6 – 7 Mart tarihleri arasında 200 milyon Türk Lirası’na tekabül eden ve vade süresi 178 gün olan ek satışlı kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi. Banka tarafından yapılan açıklamada, Mart ayına dair olan ihraç başarıyla tamamlandı.

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın iştiraki olan Türkiye Finans Varlık Kiralama A.Ş.’nin 9 Mart 2018 tarihinde yurt içi piyasalarda ihraç ettiği 200 milyon Türk Lirası tutarındaki kira sertifikası, 178 gün vadeli olarak gerçekleştirildi. Banka, başarı ile tamamlanan halka arz sonrasında kira sertifikası satışının tamamlanması ile alakalı Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bilgi paylaşımı yaptı.

3 Ayda 500 milyon TL’den Fazla Sertifika İhracı!

Banka tarafından KAP’a yapılan açıklamada görüş ve değerlendirmelerine yer verilen Türkiye Finans Hazine Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, bankanın her ay olduğu gibi Mart ayında da kira sertifikası ihracını başarıyla gerçekleştirdiğini, bu yöntem ile reel ekonomiye sunulan katkının devam ettiğini, 2018 yılının geride kalan 3 aylık süreci içerisinde yapılan kira sertifikası ihraçlarının toplam tutarının 500 milyon Türk Lirası’nı aştığını belirtti.

Türkiye Finans Katılım Bankası olarak 2018 yılında da, önceki yıllarda olduğu gibi üretim ve insana dayalı şekilde ekonomik faaliyetler eşliğinde reel ekonomiye destek sunmaya devam edeceklerini belirten Uzun, kaynak çeşitliliğini artırma yönünde çalışmaların yapılacağını belirtti.

Türkiye Finans Katılım Bankası, 178 gün vadeli olmak üzere 6 – 7 Mart 2018 tarihinde taleplerin toplandığı 200 milyon Türk Lirası’na tekabül eden bir kira sertifikası ihracı daha gerçekleştirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler