İş Bankası’ndan Çin Hamlesi! İş Birliği Anlaşması İmzalandı!

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye İş Bankası, Çin Kalkınma Bankası ile iş birliği gerçekleştirmek üzere anlaşma imzaladı.

Türkiye İş Bankası, iş birliği konusunda gelişmeler kaydedebilmek için Çin Kalkınma Bankası ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Banka tarafından yapılan yazılı açıklamada, iki banka arasında imzaların atıldığı anlaşma ile birlikte, Çin merkezli ve bağlantılı projeler için finansman aşamasını da kapsamı dahiline alan, birçok farklı alanda iş birliği kurulması planlanıyor.

Türkiye İş Bankası tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer veren Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, son dönemlerde Türkiye ve Çin arasındaki hem ticari, hem de ekonomik ilişkilerin önemli bir ivmelenme elde ettiğini belirtti. İki ülke arasında gerçekleşen iş hacminin, imzalanan anlaşma kapsamında artırılmasını öngördüklerini belirten Bali, ortak hedef kapsamında bu anlaşmanın önemli bir adım olduğunu belirtti.

Bali: Çin, Küresel Ekonomideki Büyük Yatırımcılar Arasında

Çin’in, Çin dışındaki yatırımlarının hızlı bir şekilde arttığını, küresel platformda da en büyük yatırımcı konumuna yavaş yavaş ilerlediğini belirten Bali, “Kuşak ve Yol” stratejisi kapsamında hayata geçirilen çalışmaların Çin ekonomisini daha da güçlendirdiğini belirtti. Türkiye’ye uzun vadeli olarak yatırımların kazandırılması ve ticaret hacminin de yükseltilmesi açısından, Çin merkezli şirket ve kuruluşlar ile yapılacak iş birliklerinin önemli olduğunu belirten Bali, Çin Kalkınma Bankası ile imzalanan iş birliği anlaşması sayesinde, Çin bağlantılı projelerde verilen desteğin artarak sürmesini hedeflediklerini aktardı.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye İş Bankası Memur Alımları! Son Başvuru 22 Haziran!

İki banka arasında imzalanan iş birliği anlaşmasının, ilişkileri geliştirmek ile birlikte bilgi ve tecrübe paylaşımı alanında da üst düzey bir katma değer yaratacağını vurgulayan Bali, imzalanan anlaşmanın gelecek dönemlerde yapılacak anlaşmalar ve geliştirilecek ilişkiler için bir adım olduğunu belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.