Ana SayfaGündemİş Bankası’ndan Çin Hamlesi! İş Birliği Anlaşması İmzalandı!

İş Bankası’ndan Çin Hamlesi! İş Birliği Anlaşması İmzalandı!

-

Türkiye İş Bankası, Çin Kalkınma Bankası ile iş birliği gerçekleştirmek üzere anlaşma imzaladı.

Türkiye İş Bankası, iş birliği konusunda gelişmeler kaydedebilmek için Çin Kalkınma Bankası ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Banka tarafından yapılan yazılı açıklamada, iki banka arasında imzaların atıldığı anlaşma ile birlikte, Çin merkezli ve bağlantılı projeler için finansman aşamasını da kapsamı dahiline alan, birçok farklı alanda iş birliği kurulması planlanıyor.

Türkiye İş Bankası tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer veren Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, son dönemlerde Türkiye ve Çin arasındaki hem ticari, hem de ekonomik ilişkilerin önemli bir ivmelenme elde ettiğini belirtti. İki ülke arasında gerçekleşen iş hacminin, imzalanan anlaşma kapsamında artırılmasını öngördüklerini belirten Bali, ortak hedef kapsamında bu anlaşmanın önemli bir adım olduğunu belirtti.

Bali: Çin, Küresel Ekonomideki Büyük Yatırımcılar Arasında

Çin’in, Çin dışındaki yatırımlarının hızlı bir şekilde arttığını, küresel platformda da en büyük yatırımcı konumuna yavaş yavaş ilerlediğini belirten Bali, “Kuşak ve Yol” stratejisi kapsamında hayata geçirilen çalışmaların Çin ekonomisini daha da güçlendirdiğini belirtti. Türkiye’ye uzun vadeli olarak yatırımların kazandırılması ve ticaret hacminin de yükseltilmesi açısından, Çin merkezli şirket ve kuruluşlar ile yapılacak iş birliklerinin önemli olduğunu belirten Bali, Çin Kalkınma Bankası ile imzalanan iş birliği anlaşması sayesinde, Çin bağlantılı projelerde verilen desteğin artarak sürmesini hedeflediklerini aktardı.

İki banka arasında imzalanan iş birliği anlaşmasının, ilişkileri geliştirmek ile birlikte bilgi ve tecrübe paylaşımı alanında da üst düzey bir katma değer yaratacağını vurgulayan Bali, imzalanan anlaşmanın gelecek dönemlerde yapılacak anlaşmalar ve geliştirilecek ilişkiler için bir adım olduğunu belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler