Ana SayfaGündemKâr Rekoru Kıran Bankalar, Yönetim Kadrolarını Unutmadı!

Kâr Rekoru Kıran Bankalar, Yönetim Kadrolarını Unutmadı!
K

-

2017 yılı Türkiye ve Türkiye ekonomisi açısından oldukça hızlı değişen şartlarla tamamlanırken, bankacılık sektörü yıl içerisinde en çok yüzü gülen sektör oldu.

2017 yılı Türkiye ekonomisi açısından oldukça hareketli geçen bir yıl oldu. Emlak Konut GYO öncülüğünde düzenlenen konut seferberliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile başlatılan istihdam seferberliği ve Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatıyla sunulan krediler eşliğinde büyüyen Türkiye ekonomisi, bankacılık sektörünün de önemli bir kâr rakamına imza atmasına ortam yarattı.

2017 yıl sonuna dair bankaların yayınladığı faaliyet raporları ve finansal tablolar incelendiğinde, bankaların kilit noktalarda görev alan yöneticilere dağıttığı toplam miktarın 803,6 milyon Türk Lirası olduğu ortaya çıkıyor.

2018 yılı genelinde, bankalar toplamda 49,1 milyar Türk Lirası kar elde ettiler. Bu rakam, Türk bankacılık sektörü için tüm zamanların en yüksek kâr rakamı olarak kayıtlara geçti. Yatırımcılarına temettü dağıtan bankalar, aynı zamanda, yönetim kurulu ve üst kilit yönetimler için de önemli desteklere imza attılar.

Hangi Banka Ne Kadar Ödeme Yaptı?

Listenin ilk sırasında yönetim kadrosuna 150,7 milyon Türk Lirası dağıtan Garanti Bankası yer aldı. 6,4 milyar Türk Lirası tutarındaki kârın 150,7 milyon Türk Lirası’nı ödeme yapan Garanti’ye, 94,806 milyon Türk Lirası tutarında ödeme yapan QNB Finansbank eşlik etti. Üçüncü sırada ise 90,095 milyon Türk Lirası ile İş Bankası yer aldı.

Listenin dikkat çeken bankaları arasında Denizbank 76,869 milyon Türk Lirası, Yapı Kredi Bankası 67,79 milyon Türk Lirası Akbank 31,815 milyon Türk Lirası, Ziraat Bankası 29,394 milyon Türk Lirası, Halkbank 23,873 milyon Türk Lirası ile yer aldı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol