Ana Sayfa Gündem TEB'den KOBİ'lere Endüstri 4.0 Adaptasyon Sürecinde Tam Destek!

TEB’den KOBİ’lere Endüstri 4.0 Adaptasyon Sürecinde Tam Destek!

-

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Vekili Turgut Boz, WIN Euroasia Fuarı’nda düzenlenen Endüstri 4.0 Paneli’nde açılış konuşması yaptı.

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, dört gün boyunca devam edecek olan WIN Euroasia Fuarı’na destek sunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. BOZ, Endüstri 4.0 panelinin açılışında konuşma yaptı.

Konuşmasında TEB’in “Danışman Banka” anlayışı sayesinde KOBİ’lerin büyüme performanslarına ve rekabet düzeylerine önemli bir destek sunmayı hedeflediklerini belirten Boz, küresel rekabet için firmaların dijital dönüşüme ayak uydurmaları gerektiğini, üretime dayalı sistemin artık verimliliğe dayalı sisteme doğru geçtiğini, rekabetin artması ile birlikte üretim dünyasının gelenekselleşmiş kurallarının değişmeye başladığını belirtti.

Rekabet Üstünlüğü İçin Endüstri 4.0 Adaptasyonu Şart!

Rekabet üstünlüğünün yakalanabilmesi için sistemlerin teknoloji ile entegre edilmesinin önemli bir unsur olduğunu belirten Boz, KOBİ’lerin gelişen ve değişen küresel rekabet şartlarına adapte olabilmesi için Endüstri 4.0 sürecini sıkı takip etmesi gerektiğini kaydetti.

Türk Ekonomi Bankası olarak Endüstri 4.0 sürecine KOBİ’lerin konsantre olabilmeleri için oldukça önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini dile getiren Boz, şehir şehir gezerek TEB KOBİ Akademi Endüstri 4.0 Buluşmaları’nı organize ettiklerini, bu buluşmaların büyükşehirlerde başlatıldıktan sonra tüm sanayi bölgelerine taşınmaya başladığını, şimdiye kadar 6 farklı şehirde 2 binden fazla iş insanına ulaştıklarını aktardı.

KOBİ’lerin konsantre olması gereken en önemli konunun dijitalleşme olduğunu vurgulayan Boz, sürecin hızlanması için TEB olarak çalışmalar yapmaya devam ettiklerini, WIN Euroasia Fuarı’nda  geçirilecek dört gün boyunca, altı farklı sektörün çatısı altındaki çok yönlü olan sanayi dijitalleşmesinin konuşulacağını, KOBİ’lerin soru ve sorunlarına yanıtlar sunulacağını, KOBİ’lerin bu fuar sayesine simülasyonlar, robot teknolojileri hakkında bilgi birikimlerini geliştireceğini ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,388BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,421TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler