Telekomünikasyon Alanında Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan Bir İlk!

Google Haberlere Abone Ol:

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 125 milyon Türk Lirası değerinde olan ilk kira sertifikası ihracını yüzde 100 iştiraki olan KT Sukuk Varlık Kiralama A.Ş. ile gerçekleştirdiği açıklandı.

Türkiye’nin katılım bankacılığı alanında hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası, fiber internet sağlayıcısı Superonline’ın fon kullanıcısı ile kaynak kuruluş olduğu 176 gün vadeli 125 milyon Türk Lirası değerindeki ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi. 21 Mart 2018 gününde talep toplamasını yaptığı 176 gün vadeli kira sertifikası ihracı ile banka, Superonline’ın finansman ihtiyaçlarını karşılamak için alternatif faizsiz ürünü ile birlikte piyasadan kaynak aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan, ihracın bankanın iştiraki olan KT Sukuk Varlık Kiralama A.Ş. tarafından yapıldığını, KT Sukuk Varlık Kiralama A.Ş.’nin yatırımcılardan toplamış olduğu fonları yatırım vakaletiyle Superonline’e aktardığını, fiber internet paketlerinden sağlanan gelirlerin sertifika sahiplerine dağıtılacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İş İlanları: 2022 Haziran

Telekomünikasyon sektörünün ilk işlemi olma sebebiyle ihracı başarılı bir şekilde sonlandırdıklarını söyleyen Uyan, bu durumdan çok memnun olduklarını, bankaların kredi plasmanlarının yüksek seviyelerde olduğunu, çok sayıda müşterinin bu dönemde sınırlara kadar yaklaştığını, bu nedenle sermaye piyasaların kaynak sağlanabilineceğini göstermenin kendileri tarafından çok önemli olduğunu söyledi. Yatırımcı profilleri incelendiği zaman katılım bankacılı prensiplerine uygun çalışan bireysel emeklilik ile portföy yönetim şirketlerinin istekte bulunduklarının görüldüğünü söyleyen Uyan, 19 farklı kurumdan 34 ayrı fon ile katılım sağlanarak 125 milyon Türk Lirası değerinde işlemin kapandığını söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…