Halkbank’tan Masrafsız 10.000 TL Eğitime Destek Kredisi!

Halkbank, çocukların eğitim harcamalarına ilişkin olarak 4 yıla kadar uzanan geri ödeme planı desteğiyle kredi imkanı sağlıyor.

Eğitim kredisi sunan Halkbank, kampanya dahilinde 50 bin Türk Lirasına kadar kredi veriyor. Bu tutardan daha yüksek miktarda kredi temin etmek isteyenlerin diğer kampanyalardan yararlanmaları gerekiyor.

Eğitim kredisinden yararlanabilmek için kişilerin eğitime ilişkin proforma fatura getirmeleri gerekiyor. Aynı zamanda kişilerin 18 yaşından büyük, gelirlerini belgeleyebiliyor olmaları, kredi başvurusunda da nüfus cüzdanlarını getirmeleri istenmektedir.

Eğitim kredisi faiz oranları kredi dosya masraflarının ödenmesine ya da ödenmemesine göre değişmektedir. Kişilerden tahsil edilen kredi dosya masrafı ücreti alınan kredi tutarının en fazla binde beşine tekabül etmektedir. Ayrıca bu ücret tüm ödeme planı süresi boyunca da bir kez alınmaktadır. Masrafsız eğitim kredisinde uygulanan faiz oranı yüzde 1,34, masraflarını ödemek isteyenler için uygulanan ise yüzde 1,29’a tekabül etmektedir. Banka serbest ödemeli, artan ve azalan taksitli ödemeli, 3 ayda bir ya da ilk 2 taksidin ertelemeli ödenmesi olarak eşit taksitli ve eşit faizli ödeme planına ek olarak 5 farklı çeşitte daha ödeme yöntemi sunmaktadır. Söz konusu faiz oranları sadece sigorta yaptıracak olan müşteriler için geçerli olup, sigorta yaptırmadan eğitim kredisi temin eden kişilere farklı faiz oranları uygulanmaktadır.

Halkbank’tan Masrafsız 10.000 TL Eğitim Kredisi

Halkbank’tan alınan masrafsız 48 ay vadeli 10 bin TL kredi için yüzde 1,34 faizle aylık ödenecek kredi taksidi 300,57 TL, yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 21,0974’tür. Ancak kişiler masraflarını ödemek isterlerse aylık kredi taksidi 296,77 TL, yıllık maliyet oranı ise yüzde 20,5950’ye tekabül etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.