Türkiye’nin en büyük ve kamu bankalarından olan Ziraat Bankası’nın iştiraki olan Ziraat Katılım Bankası, 120 aya kadar vade seçeneklerinin yer aldığı avantajlı bir konut finansmanı ürünü sunuyor.

Ziraat Katılım Bankası tarafından hazırlanan konut kredisi ürünü sayesinde bütçenizi yormadan, adeta kira öder gibi hayalini kurduğunuz eve sahip olmak oldukça ekonomik olacak. Konut finansmanı başvurusu yapan kişilerin sahip oldukları gelir durumuna ve satın alınması planlanan evin ekspertiz değerine göre her bütçeye uygun konut finansmanı ödeme planı hazırlayan banka, düşük maliyetler eşliğinde hayallerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlıyor.

Banka, satın alınacak ev için hazırlanan konut ekspertizi raporunda yer alan değerin yüzde 80’ine kadar konut finansmanı kullanılmasına olanak sağlıyor. Kredi vade süresi boyunca banka üzerinden konuta ipotek tesisi gerçekleştireceği belirten banka, bu sayede konut finansmanı için gerekli olan teminatı sağlayarak kefilsiz konut kredisi çekilmesine olanak sağlamış oluyor.

Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı Başvurusu

Ziraat Katılım Bankası’ndan konut finansmanı temin etmek için yapacağınız başvuru aşamasında yanınızda mutlaka nüfus cüzdanınızın bulunması gerekiyor. Nüfus cüzdanı yerine sürücü belgesi ve pasaportu da kabul eden banka, çalışma durumuna göre düzenlenen gelir belgesinin, finansman çekilecek olan konutun tapu fotokopisi belgesinin, en geç 2 ay öncesinde düzenlenmiş, kredi çekecek kişi adına hazırlanmış elektrik, su, doğalgaz ya da sabit telefon faturasının kredi başvurusu aşamasında yanınızda bulunmasını talep ediyor.

Ziraat Katılım Bankası 75.000 TL Konut Finansmanı Ödeme Planı

Ziraat Katılım Bankası’ndan çekilecek olan 75 bin Türk Lirası tutarındaki konut finansmanı ürünü için 120 ay vade seçeneğiyle ödeme planı talep edilmesi halinde banka tarafından uygulanacak olan aylık sabit konut finansmanı kâr payı oranları yüzde 1,17 olurken, ödeme yapılacak aylık eşit taksit tutarı da bin 116,30 Türk Lirası’na tekabül ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

six + thirteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.