Ana SayfaGündemDenizbank’ın Veri Kurtarma Süreçleri Yüzde 74 Hızlandı

Denizbank’ın Veri Kurtarma Süreçleri Yüzde 74 Hızlandı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kurumsal yedekleme, arşivleme, bulut ve veri kurtarma alanlarında lider konumda bulunan Commvault, bankacılık sektöründe de veri depolama ilce yönetim süreçlerini tek bir arayüzde topluyor.

Denizbank’ın Veri Kurtarma Süreçleri Yüzde 74 Hızlandı

Şube ile internette günlük bazda 1 milyon 274 bin işlemi yapıldığı Denizbank’a ihtiyaçlarına özel olarak geliştirdiği veri toplama, e-posta arşivleme ve yönetim çözümleriyle 12 senede iş süreçlerini yüzde 42 oranında artıran Commvault, aynı zamanda bankanın veri kurtarma süreçlerine yüzde 74 oranında hız kazandırıp, veri depolama ile yönetimi için de senelik BT alt yapı harcamasını yüzde 30 oranında azalttı.

Bankacılık sektöründeki 20 senelik bilgi birikimini teknoloji ve inovasyonla bir araya getiren Denizbank, 2006 yılından bugüne kadar çözüm ortakları Commvault ile kurumsal veri koruma ve e-postaların arşivlenmesi konusundaki ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

“Veriler Her Sene Yüzde 40 Büyüyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DenizBank Intertech Altyapı ve Sistem Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Aydın, verilerin her sene yaklaşık olarak yüzde 40 oranında büyüdüğünü, bu nedenle de verileirn Finansal Kurumsal standartlar korunması için Commvault çözümlerini tüm bileşenlerine uyguladıklarını, insan kaynaklarının araştırma, geliştirme ve verinin çok daha etkin kullanılması kapsamında yardımcı olduğunu, dijitalleşmenin hemen hemen her noktada otomasyonu ve dihital entegrasyonu basit bir şekilde uygulanması konusunda kendilerini yönlendiklerini, artık hayatın eskisine göre çok daha hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi.

Türkiye’deki bankacılık sektöründe en uzun dönemli işbirliğini Denizbank ile yaptıklarını söyleyen Commvault Bölge Direktörü Shady Saba ise, faaliyete geçirdikleri teknolojik yenilikler ile bankacılık işlemlerini daha kolay ve erişebilir kıldıklarını, bankacılık sektörünün son 10 senelik dönemde teknoloji ve dijital alanda önemli yatırımlar yaptığını, kendilerinin de bu doğrultuda yatırımları hayata geçirdiklerini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.