Anasayfa Kariyer Akbank Bölümleri Akbank Birimleri Akbank Departmanlar

Akbank Bölümleri Akbank Birimleri Akbank Departmanlar

Ülkemizin yıllardan beri en büyük bankalarından biri olma özelliğini koruyan Akbank, her yıl ilgili bölümlerine banka sınavları yoluyla yeni eleman alımı yaparak hem işsiz gençlere bir iş imkanı sağlıyor hem de kendi bünyesini bu genç bankacılarla sürekli yenileyerek her yıl daha da büyümeye devam ediyor.

Peki Akbank bünyesinde işe başlamayı düşünen insanlar bankanın hangi bölümlerinde değerlendiriliyor? İyi bir eğitim alan insan bankanın birçok departmanında iş imkanı bulabiliyor.

Bu birimler arasında sayılabilecek en önemli yer ise genel müdürlük. Bankanın beyin bölümü olan genel müdürlükte bireysel bankacılık, özel bankacılık, kurumsal ve yatırım bankacılığı, ticari bankacılık, KOBİ bankacılık birimi, direk bankacılık, hazine birimi, insan kaynakları ve strateji, kredi tahsis, kredi izleme ve takip, finansal koordinasyon ve teknoloji ve operasyon birimi olarak farklı birimler bulunuyor.

Banka tarafından yapılan yazılı ve sözlü mülakatları başarıyla geçen adaylar, yukarıda sayılan birimlerden birinde istihdam edilebileceği gibi, ülkenin dört bir tarafında bulunan şubelerin çeşitli birimlerinde de iş bulma imkanına sahip oluyorlar.

Mesleki yeterliliğini ve insan ilişkilerindeki başarısını ispatlayan her insan, Türkiye’nin bu en köklü bankasında sektöre girebiliyor. İleride kariyerini çok etkileyecek olan bu birimlere girebilmenin yolu ise banka iş ilanları yoluyla Akbank personel alımlarına başvuru yapmak ve bankanın uyguladığı sınavlardan başarılı bir sonuç almış olmak gerekiyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

11 + 20 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,608BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,225TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,556TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler