Ana SayfaKariyerAkbank Bölümleri Akbank Birimleri Akbank Departmanlar

Akbank Bölümleri Akbank Birimleri Akbank Departmanlar

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ülkemizin yıllardan beri en büyük bankalarından biri olma özelliğini koruyan Akbank, her yıl ilgili bölümlerine banka sınavları yoluyla yeni eleman alımı yaparak hem işsiz gençlere bir iş imkanı sağlıyor hem de kendi bünyesini bu genç bankacılarla sürekli yenileyerek her yıl daha da büyümeye devam ediyor.

Peki Akbank bünyesinde işe başlamayı düşünen insanlar bankanın hangi bölümlerinde değerlendiriliyor? İyi bir eğitim alan insan bankanın birçok departmanında iş imkanı bulabiliyor.

Bu birimler arasında sayılabilecek en önemli yer ise genel müdürlük. Bankanın beyin bölümü olan genel müdürlükte bireysel bankacılık, özel bankacılık, kurumsal ve yatırım bankacılığı, ticari bankacılık, KOBİ bankacılık birimi, direk bankacılık, hazine birimi, insan kaynakları ve strateji, kredi tahsis, kredi izleme ve takip, finansal koordinasyon ve teknoloji ve operasyon birimi olarak farklı birimler bulunuyor.

Banka tarafından yapılan yazılı ve sözlü mülakatları başarıyla geçen adaylar, yukarıda sayılan birimlerden birinde istihdam edilebileceği gibi, ülkenin dört bir tarafında bulunan şubelerin çeşitli birimlerinde de iş bulma imkanına sahip oluyorlar.

Mesleki yeterliliğini ve insan ilişkilerindeki başarısını ispatlayan her insan, Türkiye’nin bu en köklü bankasında sektöre girebiliyor. İleride kariyerini çok etkileyecek olan bu birimlere girebilmenin yolu ise banka iş ilanları yoluyla Akbank personel alımlarına başvuru yapmak ve bankanın uyguladığı sınavlardan başarılı bir sonuç almış olmak gerekiyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.