Ülkemizin yıllardan beri en büyük bankalarından biri olma özelliğini koruyan Akbank, her yıl ilgili bölümlerine banka sınavları yoluyla yeni eleman alımı yaparak hem işsiz gençlere bir iş imkanı sağlıyor hem de kendi bünyesini bu genç bankacılarla sürekli yenileyerek her yıl daha da büyümeye devam ediyor.

Peki Akbank bünyesinde işe başlamayı düşünen insanlar bankanın hangi bölümlerinde değerlendiriliyor? İyi bir eğitim alan insan bankanın birçok departmanında iş imkanı bulabiliyor.

Bu birimler arasında sayılabilecek en önemli yer ise genel müdürlük. Bankanın beyin bölümü olan genel müdürlükte bireysel bankacılık, özel bankacılık, kurumsal ve yatırım bankacılığı, ticari bankacılık, KOBİ bankacılık birimi, direk bankacılık, hazine birimi, insan kaynakları ve strateji, kredi tahsis, kredi izleme ve takip, finansal koordinasyon ve teknoloji ve operasyon birimi olarak farklı birimler bulunuyor.

Banka tarafından yapılan yazılı ve sözlü mülakatları başarıyla geçen adaylar, yukarıda sayılan birimlerden birinde istihdam edilebileceği gibi, ülkenin dört bir tarafında bulunan şubelerin çeşitli birimlerinde de iş bulma imkanına sahip oluyorlar.

Mesleki yeterliliğini ve insan ilişkilerindeki başarısını ispatlayan her insan, Türkiye’nin bu en köklü bankasında sektöre girebiliyor. İleride kariyerini çok etkileyecek olan bu birimlere girebilmenin yolu ise banka iş ilanları yoluyla Akbank personel alımlarına başvuru yapmak ve bankanın uyguladığı sınavlardan başarılı bir sonuç almış olmak gerekiyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.