Ana SayfaGündemNeden Kredi Çekemiyorsunuz?

Neden Kredi Çekemiyorsunuz?
N

-

Günümüzde insanlar artık neredeyse en ufak ihtiyaçları için bile kredi kullanır oldu. İyice abartıp akıllı telefon almak için kredi kullananlar bile var. Bugünümüzün ekonomisi içerisinde, kredi kartı kullanımı ya da kredi alma ihtiyacı artık herkes için gerekli olabiliyor.

Ev sahibi olmak, otomobil sahibi olmak, sağlık giderleri gibi önemli harcamaları da karşılamak için alınan kredilerin yanı sıra her alışveriş ihtiyacı için de kredi kartı avantajları değerlendirilmek isteniyor artık. Çünkü kredi ve kart kullanımı bir alışkanlık olmuş gibi. Tabi ki öyle herkeste kredi çekemiyor, yani kredi çekmeyi istemek yetmiyor onun şartlarını da sağlayabilmek gerekiyor. Genelde bütün bankalar kart başvurusu ya da kredi başvurusu değerlendirmesi yaparken farklı ölçütler belirlemiştir. Dolayısıyla bazı kişiler bu ölçütleri karşılayamadığı için bankaca reddedilirler. Eğer siz de kredi başvurusuna olumsuz cevap aldıysanız muhtemelen aşağıdaki belirttiğimiz kriterlerde problem var demektir.

Kredi Başvurularının Reddedilme Sebepleri

Kredi veya kredi kartı başvurusu reddedilenlerdenseniz, kredi başvurusunda gelir beyanınızı belgelememişseniz ya da belgelediğiniz gelirin talep ettiğiniz kredi tutarıyla arasında fark vardır demektir ve bu yüzden başvurunuz reddedilmiş olabilir.

Kredi başvurusu esnasında başka bir bankadan kullandığınız krediniz devam ediyorsa ve özellikle de diğer kredi ödemesinde sorunlar yaşıyorsanız başvurunuz reddedilebilir. Eğer son bir yıl içinde gerek kredi kartı ödemesi olsun gerekse de kredi ödemesi olsun düzensizlikleriniz varsa ve bu zaman dilimi içerisinde geri ödeme işlemlerinde en az dört defa ve daha çok gecikme yaşamışsanız başvurunuz reddedilebilir. Başvuruyu yapan kişinin kredi kayıt bürosunun veri tabanında bir kredi referansı bulunmadıkça ve iş yerinde 6 aydan daha az bir zamanda çalışmaktaysa kara listeye girdiyse kredi sicilinde bir yasal ve idari takip geçmişi varsa başvurusu reddedilebilir.

Kredi başvurusunda bulunuyorsanız ve red cevabı alıyorsanız bir diğer sebepte geçmişte bir başkasının borcuna kefil olmanız ve borç sahibinin geri ödemesini yapmaması nedeniyle takip altına alındıysanız kredi başvurusunuz genelde reddedilir.

Bütün bu saydığımız nedenlerle kredi veya kart başvurunuz reddilebilir. Sizlere tavsiyemiz kredi notunu yüksek tutmanız ve kara listeye girmemek için düzenli ödeme yapmanızdır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol