Ana SayfaSağlıkVücut Şekillendirmede Son Teknoloji

Vücut Şekillendirmede Son Teknoloji

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Karun, “Bu yöntem ile deride önemli bir yaralanma yapmadan karın, bacak, kalça ve kol gibi bölgelerde istenmeyen yağ dokuları traşlanabilmektedir. Liposakşın ile yağ deposu olan yağ hücreleri bölgeden uzaklaştırıldığı için aynı bölgede diğer bölgelere oranla yeniden fazla yağ birikmemektedir” dedi.

  LİPOSUCTION AMELİYATI
  Vaser liposakşın yönteminin, ameliyat sonrası oluşabilecek bazı komplikasyonları azaltmaya yardımcı olabildiğini belirten Karun, “Liposakşın ile önemli miktarda yağ alındığı durumlarda bu bölgenin derisinde oluşabilecek gevşeklik oluşmasını azaltmak amacı ile son yıllarda lazer teknolojisi işleme dahil edilmiştir. ‘Lazer Lipoliz-Lazer Liposakşın’ yönteminde, lazerin hem yağları eritmeye yardımcı, hem kanamayı azaltmaya yardımcı, hem de deri alt tabakalarında kollojen uyarımı yaparak deride gerginlik sağlamaya yardımcı olduğunu anlatan Op. Dr. Sadullah Karun, Lazer Lipoliz yönteminin özellikle kol, çene altı-gıdı ve bacak içlerinde oluşabilecek yağlanma ve deri gevşekliğini azaltmak için lokal anestezi altında, hastaneye bile yatmadan yapılabildiğini belirtti. Liposakşında kullanılan bir yöntemde; ‘Su yardımı ile-Water assisted (WAL) yapılan Lİposakşındır’. Burada su püskürtme basıncı ile yağlar tutundukları yerden ayrılmakta ve aynı anda emilmektedir. Vücut şekillendirme sadece liposakşın yöntemi ile elde edilebilecek bir olgu değildir, Liposakşın ile belinizi, bacağınızı inceltebilirsiniz ama dolgunlaştırma istendiğinde başka yöntemleri de kullanmak gerekir.

  Liposakşın tek başına yetersiz kalır. Meme dolgunlaştırmada nasıl silikon protezler kullanılıyorsa vücuttan alınan canlı yağ dokusu da yüz ve vücut dolgunlaştırmada ve şekillendirmede kullanılabilir. Vücuttan alınan canlı yağ hücreleri dudak ve yanak dolgunlaştırmada kullanıldığı gibi son zamanlarda meme ve özellikle popo, kalça (Brazilian-Brezilya poposu) bölgelerini büyütmede sık kullanılır. Kullanılan yağ dokusunun bir kısmı vücutta ömür boyu kalır ve bu kalıcı olan yağ dokusunun miktarı ameliyatın başarısını etkiler. WAL yöntemi ile alınan yağ dokusunun enjeksiyonunda canlılık ve kalıcılık oranının arttığı bildirilmektedir. Günümüzde vücut şekillendirmede Liposakşın ve yağ enjeksiyonu sıklıkla kombine olarak kullanılmaktadır. Sonbahar-kış mevsiminde kalın giysiler vücudumuzun kusurlarını saklasa da bahar ve yaz aylarında sorunlar ortaya çıkmaktadır” dedi. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,249TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...