Ana SayfaSağlıkVücut Şekillendirmede Son Teknoloji

Vücut Şekillendirmede Son Teknoloji

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Karun, “Bu yöntem ile deride önemli bir yaralanma yapmadan karın, bacak, kalça ve kol gibi bölgelerde istenmeyen yağ dokuları traşlanabilmektedir. Liposakşın ile yağ deposu olan yağ hücreleri bölgeden uzaklaştırıldığı için aynı bölgede diğer bölgelere oranla yeniden fazla yağ birikmemektedir” dedi.

LİPOSUCTION AMELİYATI
Vaser liposakşın yönteminin, ameliyat sonrası oluşabilecek bazı komplikasyonları azaltmaya yardımcı olabildiğini belirten Karun, “Liposakşın ile önemli miktarda yağ alındığı durumlarda bu bölgenin derisinde oluşabilecek gevşeklik oluşmasını azaltmak amacı ile son yıllarda lazer teknolojisi işleme dahil edilmiştir. ‘Lazer Lipoliz-Lazer Liposakşın’ yönteminde, lazerin hem yağları eritmeye yardımcı, hem kanamayı azaltmaya yardımcı, hem de deri alt tabakalarında kollojen uyarımı yaparak deride gerginlik sağlamaya yardımcı olduğunu anlatan Op. Dr. Sadullah Karun, Lazer Lipoliz yönteminin özellikle kol, çene altı-gıdı ve bacak içlerinde oluşabilecek yağlanma ve deri gevşekliğini azaltmak için lokal anestezi altında, hastaneye bile yatmadan yapılabildiğini belirtti. Liposakşında kullanılan bir yöntemde; ‘Su yardımı ile-Water assisted (WAL) yapılan Lİposakşındır’. Burada su püskürtme basıncı ile yağlar tutundukları yerden ayrılmakta ve aynı anda emilmektedir. Vücut şekillendirme sadece liposakşın yöntemi ile elde edilebilecek bir olgu değildir, Liposakşın ile belinizi, bacağınızı inceltebilirsiniz ama dolgunlaştırma istendiğinde başka yöntemleri de kullanmak gerekir.

Liposakşın tek başına yetersiz kalır. Meme dolgunlaştırmada nasıl silikon protezler kullanılıyorsa vücuttan alınan canlı yağ dokusu da yüz ve vücut dolgunlaştırmada ve şekillendirmede kullanılabilir. Vücuttan alınan canlı yağ hücreleri dudak ve yanak dolgunlaştırmada kullanıldığı gibi son zamanlarda meme ve özellikle popo, kalça (Brazilian-Brezilya poposu) bölgelerini büyütmede sık kullanılır. Kullanılan yağ dokusunun bir kısmı vücutta ömür boyu kalır ve bu kalıcı olan yağ dokusunun miktarı ameliyatın başarısını etkiler. WAL yöntemi ile alınan yağ dokusunun enjeksiyonunda canlılık ve kalıcılık oranının arttığı bildirilmektedir. Günümüzde vücut şekillendirmede Liposakşın ve yağ enjeksiyonu sıklıkla kombine olarak kullanılmaktadır. Sonbahar-kış mevsiminde kalın giysiler vücudumuzun kusurlarını saklasa da bahar ve yaz aylarında sorunlar ortaya çıkmaktadır” dedi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.