CHP’nin Seçim Vaatleri de Ortaya Çıktı!

Google Haberlere Abone Ol:

Hükümet tarafından seçimden önce hayata geçirilecek paketin açıklanmasından sonra CHP’nin seçim vaatleri de ortaya çıkmaya başladı.

Hükümetin Ardından CHP de Hazırlıklara Başladı

Hükümet seçim ile ilgili devrim niteliğinde bir paketi hayata geçireceğini açıkladı. Bu açıklama ekonomik anlamda Türkiye’deki milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Açıklamanın ardından CHP’nin seçimle ilgili planları ve vaatleri de ortaya çıkmaya başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim bildirgesinin hazır hale getirilmesi ile ilgili parti yetkililerine talimat verdi. CHP’nin seçim bildirgesinde ekonomi alanında neler yapılacağı ile ilgili detaylar yer alacağı öğrenildi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile hazırlanacak olan CHP’nin seçim bildirgesinde bulunacak olan bazı maddeler de ortaya çıktı.

Asgari Ücret 2.200 Lira Olacak

Kesin olarak bir rakama belirtilmemekle birlikte asgari ücretin 2.200 liraya yükseltilmesi planlanıyor. Ayrıca CHP tarafından asgari ücretin enflasyona ve ekonomiye endeksli olarak her yıl artırılmasının sözü de verilecek.

Taşerona Kadro Sözü Verilecek

Taşeron olarak çalışan bütün işçilere kamu kadrosuna alınacaklarına dair söz verilecek. Bu maddenin de CHP’nin seçim bildirgesinde yer alması bekleniyor.

Aile Sigortası Uygulaması Başlayacak

Hayata geçirilecek olan aile sigortası uygulaması ile devlet tarafından sağlanan bütün sosyal yardımlar iki katına çıkartılacak Türkiye’deki her ailenin geliri 1.000 liranın üstünde olacak.

Çiftçiye Mazot Desteği Sağlanacak

Devlet geçici tarım işçilerinin sosyal güvenliğini karşılayacak. Çiftçilere mazot fiyatları 2.5 lira olarak uygulanacak. Orman köylülerinin GSS olarak bilinen Genel Sağlık Sigortası primlerini devlet karşılayacak.

Üniversitelilere Burs İmlanı Gelecek

Maddi sıkıntı içinde olan üniversitesi öğrencilerine devlet tarafından karşılıksız bir şekilde burs imkanı sağlanacak. ihtiyaç sahibi bütün öğrencilere ücretsiz olarak ulaşım ve yurt imkanı olacak.

İntibak Yasası Çıkartılacak

Emeklilere Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda birer maaş ikramiye ödenecek. Emekliler ilaç katılım payı ve muayene ücreti ödemeyecekler. Aradaki eşitsizliğe yol açan intibak yasası hemen çıkartılacak.

Vatandaşın Kredi Faizleri Silinecek

Tüketici kredisi kullanmış olan ya da kredi kartı borcu bulunan vatandaşların faizlerinin yüzde 80’lik kısmının silinmesi ile ilgili çalışmalar yapılacak.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...