Ana SayfaSağlıkDengeli Beslen Harekete Geç

Dengeli Beslen Harekete Geç

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  İzmirli kadınlar, Dünya Sağlık İçin Hareket Gününde önemli bir sağlık problemi olan obeziteye (şişmanlık) karşı farkındalık oluşturmak amacı ile Gündoğdu meydanında toplandı. İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde; Şenpiliç ve b-fit tarafından gerçekleştirilen Dengeli Beslen Harekete Geç projesi etkinliğine katılan yaklaşık 500 kadın, Zumba Eğitmeni Atakan Uğurlu eşliğinde Zumba yaptı. Yüzlerce kadının Zumba dansına, Gündoğdu meydanını dolduran kadın, genç, yaşlı, çocuk herkes eşlik etti.

  Gündoğdu meydanında İzmirli b-fit kadınlarına Zumba yapmanın püf noktalarını uygulamalı olarak gösteren Dengeli Beslen Harekete Geç Projesi Zumba eğitmeni Atakan Uğurlu, “Modern hayat, teknolojik gelişmeler insanların hareketsiz kalmalarına yol açıyor. Bu da dünya genelinde ciddi bir sağlık sorunu olarak kabul edilen obezitenin artışı anlamına geliyor. Dünya Sağlık Örgütü, sağlığı ‘ruhen, fiziken ve sosyal yönden tamamen iyi durumda olmak şeklinde tanımlıyor. Ve yapılan araştırmalar da düzenli hareket ve egzersizin kronik hastalıkların oluşması ve engellenmesinde önemli rol üstlendiğine işaret ediyor. Obezite ile mücadelede en etkili yöntemin dengeli beslenme ve hareket olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle Şenpiliç’in başlattığı Dengeli Beslen Harekete Geç’ Projesiyle İzmir Gündoğdu meydanındayız. Amacımız Dünya Hareket Gününde kadınlara egzersiz yapmaları için ilham vermek ve cesaretlendirmek” dedi.

  DENGELİ BESLEN, HAREKETE GEÇ
  Yapılan araştırmalar, Türkiye’de erkeklerin yüzde 25’inin kadınların da yüzde 41’inin obez ya da aşırı kilolu olduğunu gösteriyor. Dünyadaki çocukların yüzde 20-25’inin obez olduğu ve bu çocukların yüzde 70’inin erişkinlikte de obez oldukları biliniyor. Obezitenin dünyayı olduğu kadar Türkiye’yi de tehdit ettiği gerçeğinden yola çıkan Şenpiliç, 2015 yılında Dengeli Beslen Harekete Geç sloganıyla büyük bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Dengeli Beslen Harekete Geç kampanyası, ailelerinin beslenmesi konusunda kilit rol üstlenen kadınların dengeli beslenme ve egzersizin önemi konusunda bilinçlendirilmesini hedefliyor.

  Kampanya kapsamında geçen yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İSMEK ve MEB’in destekleri ile İstanbul’da çeşitli devlet okullarında etkinlikler düzenlendi. Dengeli Beslen Harekete Geç kampanyası, 2016 yılında Sakarya’da Şenpiliç Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi ile Kocaeli Büyükşehir, Eskişehir Büyükşehir ve İzmir Büyükşehir belediyeleri gibi işbirlikleri ile düzenlenen etkinliklerle hedefi doğrultusunda Anadolu’da yaygınlaştırılmaya başlandı.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.