Ana SayfaGündemZiraat Bankası'na 4 Banka Daha Eşlik Edecek, Konut Sektörü Canlanacak!

Ziraat Bankası’na 4 Banka Daha Eşlik Edecek, Konut Sektörü Canlanacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım tarafından müjdesi verilen, konut sektörünün canlanması için başlatılacak olan konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi çalışmasında ilk adım Ziraat Bankası’ndan geldi. Kulislerde konuşulan bilgilere göre 4 banka daha Ziraat Bankası’na eşlik edecek.

Konut sektöründe 2017 yılında önemli teşvikler sunulmuş, aynı zamanda Emlak Konut GYO tarafından başlatılan Konut Seferberliği sayesinde sektör adeta satış rekorlarına ardı ardına imza atmıştı. Aynı zamanda tapu harcı, KDV indirimi, imar barışı gibi uygulamalar ile bu canlanmayı 2018 yılına da taşımayı hedefleyen hükümet, konut kredisi faiz oranlarını dibe çekmek için düğmeye bastı!

Konut Kredisi Faiz Oranları Yüzde 1’in Altına Düşecek!

2017 yılı Kasım ayı itibariyle yükselmeye başlayan konut kredisi faiz oranları 2018 yılı Mart-Nisan dönemlerinde son 9 yılın en yüksek seviyelerine yükselmişti. Konut kredisi faiz oranlarını düşürerek, sektörde bir canlanma yaratmayı hedefleyen hükümet, ilk adımı attı. Müjdeyi Başbakan Binali Yıldırım verdi.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada Ziraat Bankası’nın birkaç bankayla birlikte konut stoğunu düşürebilmek adına yeni bir kampanya başlatacağını, bu uygulama sayesinde konut sektörünün tekrar canlanma yaşayacağı ifade edildi.

5 Kamu Bankası Gündemde!

Habertürk’ten Erdem Aktürk’ün hazırladığı habere göre konut kredisi faiz oranlarını düşürme kampanyası en az 3 ay sürecek. Bu kampanya Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası tarafından yürütüleceğini belirten Aktürk, aynı zamanda Ziraat Katılım Bankası’nın ve Vakıf Katılım Bankası’nın da sürece dahil olmasının mümkün olduğunu belirtti.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranında Büyük İndirim! 100.000 TL Daha Az Ödeyeceksiniz!

Kampanyanın önderliği yine Ziraat Bankası tarafından yapılacak iken, yüzde 1,25 ile yüzde 1,35 aralığında seyreden konut kredisi faiz oranları yüzde 1 seviyesinin altına çekilmesi hedeflenecek.

Konut Sektörü Teşvikleri Bitmiyor!

Türkiye’de ekonominin bel kemiği olarak adlandırılan, direk ve dolaylı olarak 500’e yakın sektörü kalkındıran konut sektörünün hareketlenmesi için geçtiğimiz hafta itibariyle tapu harç oranları yüzde 4 seviyesinden yüzde 3’e kadar düşürülmüş, KDV oranı da yüzde 18’den yüzde 8 olarak revize edilmişti. Aynı zamanda imar barışı adı verilen ve ülke genelinde yaklaşık 15 milyon adet konutu ilgilendiren düzenleme için de düğmeye basılmış, erken seçim arifesinde vatandaşların ev tapuların sahip olmaları için adım atılmıştı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.