Ana SayfaGündemTürkiye’de Hayat Pahalılığı ile İlgili 3.634 Adet Haber Yapıldı!

Türkiye’de Hayat Pahalılığı ile İlgili 3.634 Adet Haber Yapıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2017 yılındaki Türkiye’nin ortalaması alınarak oluşturulan raporda en pahalı ve en ucuz şehirler yer aldı. Ayrıca ilginç bir gerçek daha ortaya çıktı.

En Pahalı Şehir İstanbul Oldu

Geçtiğimiz yılın ortalamalarının göz önünde bulundurularak hazır hale getirilen Türkiye’nin en pahalı ve en ucuz şehirlerinin hangileri olduğunu bildiren rapora göre 2017 yılında en pahalı şehrin İstanbul olduğu ortaya çıktı. İstanbul’daki fiyatlar Türkiye’deki diğer şehirlerin ortalamasının yüzde 14.75’ini geçti.

Raporda TÜİK Verileri Baz Alındı

PRNet olarak bilinen medya takibi ve raporlamaları yapan bir ajans tarafından hazırlanan raporun konusu Türkiye’deki hayat pahalılığı oldu. PRNet raporunda TÜİK yani Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı verilerden ve medyadaki yansımalardan yararlandı. Raporun hazırlanmasında Türkiye’nin ortalaması baz alındı. Diğer şehirlerle kıyaslandığında İstanbul’un Türkiye ortalamasının yüzde 14.75’inden daha pahalı olduğu sonucu ortaya çıktı. İstanbul’u ikinci sırada İzmir takip etti. İzmir’in pahalılık oranı yüzde 9.04 oldu. Üçüncü sıradaki Ankara’nın pahalılık oranı yüzde 6.62, dördüncü sıradaki şehirler olan Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Bolu’nun pahalılık oranı da yüzde 4.14 olarak açıklandı.

Hayat Pahalılığı Haberleri Ses Getiriyor

2017 yılı boyunca hayat pahalılığı ile ilgili 3.634 haber yapıldığı da raporda ortaya çıkan bir diğer ilginç sonuç olarak dikkat çekti. Bu yılın ocak – şubat – mart – nisan – mayıs aylarının şu ana kadar olan döneminde ise 1.550 oldu. Medyada çıkan haber başlıklarına bakıldığında kira ücretleri, konut fiyatları, akaryakıt ve döviz haberlerinde artış olduğu, ayrıca gıda fiyatları ile dalgalanmaların göz çarptığı, hayat pahalılığı hakkındaki haberlerin en çok ses getiren haberler olduğuna da vurgu yapıldı.

En Ucuz Şehirler Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Şehirler Oldu

Araştırmanın sonucunda yayınlanan rapora göre Türkiye’nin en ucuz şehirleri Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki şehirler olduğu öğrenildi. Bu şehirler Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır olarak ilk dördü oluşturdu. Sıralamadaki diğer şehirler de Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak olarak yer aldı.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...