Ana SayfaEkonomiTürkiye’den İsrail’e Cevap! İsrail’in İthalat Yasağının Bizim için Bir Önemi Yok!

Türkiye’den İsrail’e Cevap! İsrail’in İthalat Yasağının Bizim için Bir Önemi Yok!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İsrail tarafından alınan Türkiye’den ithalatın durdurulması kararına hükümetten ilk cevap geldi.

Türkiye Büyük Bir Ülke İsrail Küçük Bir Ülke

Türkiye’den gerçekleştirdiği tarım alanındaki ithalatı durdurma kararı alan İsrail’e ilk cevap Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan geldi. Bakan Fakıbaba, İsrail’in ithalatı durdurmuş olmasının Türkiye için bir anlam ifade etmediğini, Türkiye gibi büyük bir ülkenin İsrail gibi küçük bir ülkeye ihracat yapmasının bir öneminin olmadığını söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, TRT Haber’e katılarak çeşitli açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel tarafından dün yapılan Türkiye’den tarım ithalatı yapmayı dondurdukları açıklamasının kendileri için hiçbir anlamının olmadığını, Türkiye gibi büyük bir ülkenin İsrail gibi bir ülkeye ihracat yapıyor olmasının öneminin olmadığını, Türkiye olarak dünyanın büyük ülkeleri ile ticaretinin bulunduğunu, İsrail gibi küçük bir ülkenin ithalatı durdurmasından çekinmesinin asla düşünülemeyeceğini, Türkiye’nin tarımının dünya pazarlarında yer bulduğunu, sıkıntısız ve dinamik bir yapısının olduğunu, küçük bir ülkenin Türkiye’yi bu gibi basit tehditlerle sindirmeye çalışmasının boşuna bir çaba olduğunu da söyledi.

Türkiye’deki Etin Sadece Yüzde 8’i İthal Ediliyor

Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye’nin kendi etini kendisi üretmek zorunda olduğunu, taşınma suyla değirmen dönmeyeceğini, bu konu hakkında yeni projeler üretmenin de bir zorunluluk olduğunu, 2018 yılında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde meraları açtıklarını, küçükbaş kesimlik hayvanı kaldıracaklarını, 250 bin düve projesinin de gündemde olduğunu, önümüzdeki 3 yıl içinde bunun uygulanacağını ve teslim edileceğini, et fiyatlarının düşürülmesi sözünü verdiklerini ve düşürdüklerini, Türkiye’de tüketilen etin sadece yüzde 8’lik kısmının ithal edildiğini de ifade etti.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.