Ana SayfaEkonomiTürkiye’den İsrail’e Cevap! İsrail’in İthalat Yasağının Bizim için Bir Önemi Yok!

Türkiye’den İsrail’e Cevap! İsrail’in İthalat Yasağının Bizim için Bir Önemi Yok!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İsrail tarafından alınan Türkiye’den ithalatın durdurulması kararına hükümetten ilk cevap geldi.

Türkiye Büyük Bir Ülke İsrail Küçük Bir Ülke

Türkiye’den gerçekleştirdiği tarım alanındaki ithalatı durdurma kararı alan İsrail’e ilk cevap Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan geldi. Bakan Fakıbaba, İsrail’in ithalatı durdurmuş olmasının Türkiye için bir anlam ifade etmediğini, Türkiye gibi büyük bir ülkenin İsrail gibi küçük bir ülkeye ihracat yapmasının bir öneminin olmadığını söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, TRT Haber’e katılarak çeşitli açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel tarafından dün yapılan Türkiye’den tarım ithalatı yapmayı dondurdukları açıklamasının kendileri için hiçbir anlamının olmadığını, Türkiye gibi büyük bir ülkenin İsrail gibi bir ülkeye ihracat yapıyor olmasının öneminin olmadığını, Türkiye olarak dünyanın büyük ülkeleri ile ticaretinin bulunduğunu, İsrail gibi küçük bir ülkenin ithalatı durdurmasından çekinmesinin asla düşünülemeyeceğini, Türkiye’nin tarımının dünya pazarlarında yer bulduğunu, sıkıntısız ve dinamik bir yapısının olduğunu, küçük bir ülkenin Türkiye’yi bu gibi basit tehditlerle sindirmeye çalışmasının boşuna bir çaba olduğunu da söyledi.

Türkiye’deki Etin Sadece Yüzde 8’i İthal Ediliyor

Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye’nin kendi etini kendisi üretmek zorunda olduğunu, taşınma suyla değirmen dönmeyeceğini, bu konu hakkında yeni projeler üretmenin de bir zorunluluk olduğunu, 2018 yılında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde meraları açtıklarını, küçükbaş kesimlik hayvanı kaldıracaklarını, 250 bin düve projesinin de gündemde olduğunu, önümüzdeki 3 yıl içinde bunun uygulanacağını ve teslim edileceğini, et fiyatlarının düşürülmesi sözünü verdiklerini ve düşürdüklerini, Türkiye’de tüketilen etin sadece yüzde 8’lik kısmının ithal edildiğini de ifade etti.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,214TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.